Tarçın karanfil maden suyu ile kan şekerini düzenle diyabeti ortadan kaldır

Tarçın karanfil maden suyu ile kan şekerini düzenle diyabeti ortadan kaldır
Paylaş
 

Tarçın karanfil maden suyu ile kan şekerini düzenle diyabeti ortadan kaldır

Tarçın karanfil maden suyu ile kan şekerini düzenle diyabeti ortadan kaldır: Diyabet, ya yetersiz insülin üretiminden ya da vücudun üretilen insülin miktarına doğru şekilde cevap verememesinden kaynaklanan yüksek kan şekeri düzeyine sebep olan metabolik bir hastalıktır. Hareketsiz bir yaşam tarzı sürmek ve yetersiz beslenmek geçtiğimiz yıllarda dünyanın her yerine yayılmış bu sağlık sorununun en temel sebepleridir. Birçok çalışmaya göre, şu an dünyada 382 milyon diyabet hastası var ve bu sayı günbegün artıyor.

Biz de size bu yazımızda kan şekeri seviyesini düzenlemenize yardımcı olacak birkaç ev yapımı tarif vereceğiz.

  • Kan şeker seviyesini düzenlemek için tarçın

Yakın zamanda yapılan bir çalışmaya göre tarçın Tip 2 diyabet hastalarına yardımcı olabilmektedir. Çalışmaya katılanlar düzenli olarak tarçın tüketmişler ve hem kan şekerlerinin hem de kolesterol seviyelerinin indiğini görmüşlerdir. Görünen o ki tarçın hem vücudun kan şekerini düzenleme kapasitesini hem de insülin etkinliğini arttırıyor. Düzenli tarçın tüketimi insülin üretimine daha etkili şekilde yanıt veren hücresel alıcıları uyarıp temel enzimleri etkin hale getiriyor.

  • Kan şekeri seviyesini düzenlemek için karanfil

Karanfil tariflere kattığı cezbedici aroması ve leziz tadıyla dünyanın her yerinde popüler hale gelmiş bir baharattır. Ama aslında karanfil yalnızca bir baharat değildir: karanfilin yüksek kan şekeri seviyesini indirebilmesi gibi birçok tıbbi özelliği bulunmaktadır. Karanfil içinde en çok antioksidan bulunduran baharatlardan biridir, her 100 gramında 80 mg C vitamini ile betakaroten, E vitamini, selenyum, fiber, fitosterol ve çeşitli temel mineraller bulunur.

Peki tarçın ve karanfil kullanarak kan şeker seviyenizi nasıl düzenleyebilirsiniz?

ize tarçın ve karanfilin kan şekeri seviyesini indirebileceğini gösterdiğimize göre, diyabeti kontrol altına almak için bu güçlü doğal tedaviyi artık nasıl uygulayabileceğimizi öğrenebiliriz.

Malzemeler

  • 4 çubuk tarçın
  • 60 gram karanfil
  • 1 litre maden suyu

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir sürahiye doldurun ve dört beş gün kadar buzdolabından bekletin. Ardından sıvıyı süzerek ayırın ve karışımdan her gün yarım bardak için.

Limon kereviz ile Diyabet şurubu

Diyabetlilerin tavuğu tüketme şekli, Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu uzmanları, “Dünya Diyabet Günü” kapsamında, diyabet tedavisinde kan şekeri kontrolünü sağlamak için sağlıklı beslenme alışkanlığının yaşam boyu kazanılmasının önemli olduğunu vurguladı. DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar