Sarımsak soğan ile beyaz saçlara doğal çözüm

Paylaş
 

Sarımsak soğan ile beyaz saçlara doğal çözüm

Bu karışım ile saç diplerindeki beyazlıklar yok olacak ve kendi rengindeki saçların büyümesi hızlanacak. Cilt sağlığınız iyileşecek. Saçın beyazlaması aslında hücresel bir pigment kaybından başka birşey değildir. Saç kökünde melanosit üretimi devam ettikçe, saçlarımız olağan rengi ile uzamaya devam eder. Ancak yirmili yaşlarımızı geride bırakırken saç köklerimizdeki melanosit üretimi de azalmaya başlar. Üretim yavaşladıkça saç kökü yeni çıkan saçlara renk verememeye  ve yeni saç telleri de beyaz çıkmaya başlar. Otuzlu yaşlardan sonra ise saçınızın griye veya beyaza dönme ihtimali her on yılda bir yüzde 10 ile 20 arasında artar.

Ancak unutmamalıdır ki, saç beyazlamalarında genetik faktörler de etkilidir. Mesela bir erkeğin babasının saçları 30 yaşındayken beyazlamışsa, oğulun da 30 yaşına geldiğinde aynı şekilde saçlarının beyazlama ihtimali vardır. Fakat bu oğulun saçları için kesinlikle saçları beyazlar diyemeyiz çünkü kişi anneden de genetik faktörleri almıştır. Saçlarının 30 yaşında beyazlayıp beyazlamayacağı hangi tarafın geninin üstün geldiğine bağlıdır. Aynı şekilde saç dökülmesi, sakalların beyazlaması veya kellik de de genetik faktörler etkilidir.

Sarımsak soğan ile beyaz saç maskesi için malzemeler

10 diş srımsak

1 büyük oğan

5 arpacık yani küçük soğan

10 köri yaprakları- sapları ile beraber (google da köri yaprağı diye aratırsanız görselleri var)

300-400 ml hindistancevizi yağı

Gerekli malzemeleri hazırladıysanız tarifine geçelim

Bir mikserde köri yapraklarını,soğan,sarımsak ve arpacıkları karıştırın. Mikser yoksa bıçakla kesip ufaladıktan sonra tokmak ile ezip karıştırabilirsiniz.

Sonra hindistancevizi yağını ekleyin.

Malzemeler siyah renge gelene kadar karıştırmaya ve birkaç damla daha damlatmaya devam edin.

Karışımı dinlenmeye bırakın ve şişede muhafaza edin.

Saçlara diplerden masaj yaparak sürün ve 20-30 dk kadar bekletin.

Daha sonra durulayın. Bu karışım saç diplerinden başlayarak siyah saçları yok edecek, cildinizi güçlendirecek. En iyi sonucu 2 ay kullanımdan sonra elde edeceksiniz.

Lütfen paylaşarak bu faydakı bilgiyi daha fazla insana ulaştırın.

Bu haberi okuyanlar en çok alttaki haberleri okudu:

Evde saç çıkartan şampuan nasıl yapılır

Saç çıkartan bal yumurta muz karışımı

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar