Böbrek temizleyen doğal içecekler

Paylaş
 

Böbrek temizleyen doğal içecekler. Böbrek hastalığınız varsa kesin bu doğal karışımları kullanmalısınız. Böbrekleri tertemiz eden bu doğal karışımları evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Böbrek-temizleyen-doğal-içecekler

Böbrekler, omurgalılarda bulunan fasulye biçiminde boşaltım organlarıdır. 10 cm boyuna kadar olabilen böbrekler, boşaltım sisteminin bir bölümünü oluştururlar. Bu organlar, başta üre olmak üzere atıkları kandan süzer ve onları su ile birlikte idrar olarak boşaltırlar. Böbrekleri ve böbreklere etki eden hastalıkları inceleyen tıbbi dal nefrolojidir. Nefroloji, adını Yunanca “böbrek” anlamına gelen nephros sözcüğünden alır. Böbrek(ler) ile ilgili anlamında kullanılan renal sözcüğü ise Latince renalis sözcüğünden gelir. Böbreklerin içindeki süzme birimlerine nefron denir. Her böbrekte yaklaşık 1 milyon nefron bulunur.

İşte Böbrek temizleyen doğal içecekler

Pancarlı temizleme kürü:
2 doğranmış pancar
2 elma
3 dilim zencefil kökü
1 limon
Bütün malzemeleri sıkın ve günde bir bardak tüketin.

Havuç kürü:
7 havuç
1 elma
1 acı kırmızı biber
3 dilim zencefil kökü
1 limon
Bütün malzemeleri sıkın ve günde bir bardak tüketin.

Dulavrat otu iksiri:
5-6 adet dulavrat otu kökü
5 adet kereviz sapı
1 salatalık
1 demet kişniş
1 limon
Bütün malzemeleri blender ile çekin ve günde bir bardak tüketin

İşte Havuç suyu faydaları

Havuç, A vitamini ve bol minerali ile karaciğerin kendi kendini tamir etmesini sağlayarak kuvvetlendirir. Özellikle enginar ile birlikte yenirse, karaciğerden ileri gelen sarılığı giderir.
Kan kaybında veya kansızlıkta hızla kan yapar.
Mide ve bağırsak kanamalarında çok faydalıdır.
Bol A vitamini ile gözlerin görme kapasitesini artırır.
Vücuttaki üre asidi, ürat tuzları maddelerini idrarla dışarı atarak romatizma, mafsallarda ürat birikmesi, kum ve taş sorunalrına karşı oldukça etkilidir.
Safra miktarı ve akışını artırır.
Bağırsakları tedavi eder. Yara ve iltihaplarının iyileşmesine yardım eder.

Pancar Suyunun Sağlık İçin Faydaları:

İçerdiği besin bolluğu ile pancar suyunun sağlığa faydaları hiç şaşırtıcı değil! Burada bu faydaların bir listesi bulunuyor.

-Kanı Soğutma ve Arıtma Yeteneği:

En iyi bilinen ve en önemli yararlarından biri, kanı soğutma ve temizleme yeteneğidir. Bu durum, zengin demir içeriğinden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca anemi tedavisinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

-Cilt Sorunları:

Düzenli pancar suyu içmek cilt iltihabı, akne, kuru cilt, kepek ve püstül gibi cilt sorunlarının önlenmesi ve tedavisinde yararlı olabilir. Ayrıca lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur, sağlıklı bir cilt sağlar ve saç uzamasını destekler. Cilde uygulanabilir, cildi nemlendirmek için yardımcı olur ve parlamasını sağlar.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar