Havuç suyu faydaları

Paylaş
 

İçerdiği protein sayesinde birden fazla hastalığa şifa kaynağı oluyor. Havuç suyu faydaları sizi şaşırtacak. Havuç suyun faydaları sayesinde kendinizi daha iyi ve zinde hissedeceksiniz. Özellikle kansızlık yaşayan insanlar için birebir. Havuç suyunun bir bardağında mucize yatıyor.

Havuç-suyu-faydaları

İşte Havuç suyu faydaları

Havuç, A vitamini ve bol minerali ile karaciğerin kendi kendini tamir etmesini sağlayarak kuvvetlendirir. Özellikle enginar ile birlikte yenirse, karaciğerden ileri gelen sarılığı giderir.
Kan kaybında veya kansızlıkta hızla kan yapar.
Mide ve bağırsak kanamalarında çok faydalıdır.
Bol A vitamini ile gözlerin görme kapasitesini artırır.
Vücuttaki üre asidi, ürat tuzları maddelerini idrarla dışarı atarak romatizma, mafsallarda ürat birikmesi, kum ve taş sorunalrına karşı oldukça etkilidir.
Safra miktarı ve akışını artırır.
Bağırsakları tedavi eder. Yara ve iltihaplarının iyileşmesine yardım eder.

Kanı temizler.
Her türlü hücrelerin çalışmasını ve yenilenmesini sağlar.
Özellikle küçük çocuklarda sık sık görülen ishallerde faydalıdır.
Kemik gelişmesi yavaş, dişleri çok çürüyen cılız çocuklara ve ruhi yorgunluk içinde olanlara faydalıdır.
Cilde temizlik ve pembelik verir.
İçerdiği protein sayesinde yaşlılığı geciktirir.

Havuç suyunun önemli bir özelliği yemek borusu ve mide yanmasına karşı olan gücüdür. Mide yanması çekenler için bir bardak havuç suyu bulunmaz bir nimettir. Eğer, mevsiminden dolayı veya herhangi bir nedenle havuç bulunamıyorsa, sadece ve sadece iki yudum olarak içilecek olan soğuk sütün, yemek borusu ve mide yanmasına karşı nasıl etkili olduğunu içtikten 3-4 dakika sonra hissedeceklerdir.Yemek borusu ve mide yanmasında bir yudum SÜT mucizedir. Aradan bir kaç dakika veya saat geçtikten sonra yanma eğer tekrar başlıyorsa, bu taktirde tekrar sadece iki yudum süt içiniz. Yanma başladığında her defasında iki yudum süt kullanarak, mide yanması zaman aralıklarının giderek açıldığını ve bu konudaki yanma şikayetinizin ortadan tamamen kalktığını hayretle gözleyebilirsiniz. Süt bu konuda gerçek bir mucize yaratır. Ve sizi tedavide edecektir. Bu uygulama bir hafta veya on gün sürebilir. İki-üç gün içerisinde yanma şikâyetlerinin tamamen ortadan kalktığını belirtenler de vardır. Yıllardır mide yanması çekipte iki yudum sütle tüm şikâyetlerini ortadan kaldırmış çok sayıda insan tanıyorum. Daha çabuk veya daha hızlı etki eder ve mide yanmamdan kurtulurum düşüncesiyle, kesinlikle iki yudumdan fazla almayınız. Kullanacağınız sütün, soğuk veya oda sıcaklığında olmasına da dikkat ediniz. Sıcak sütü yudumlamanın bu durumlarda faydası çok daha azdır. Mide yanması veya yemek borusu yanması başlamasın diye önleyici olarak sadece iki yudum süt içebilirsiniz. Piyasada satılan kapalı pastörize sütler bunun için çok uygundur.

Etiketler: havuç suyu faydaları, havuç faydaları, havuç suyunun faydaları, havuç suyu kürü, mide yanması için havuç suyu

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar