Cildinizdeki lekeler hastalık habercisi

Paylaş
 

Cildinizdeki lekeler hastalık habercisi olabilir.

Cildiniz deki lekeleri önemsememezlik yapmayın. Lekeler başka hastalıkların habercisi olabilir. Altındaki neden sağlığınızı tehdit edebilir…

Cildinizdeki-lekeler-hastalıkların-habercisi-olabilir

Bazı rahatsızlıkların ciltten sinyal verdiğini belirten Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, ciltten gelen sinyallere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Umursamadığınız ufak lekeler ciddi bir hastalığında habercisi olabilir. Üşengeçlik yapıp doktora gitmemezlik yapmayın. Sonradan pişman olabilirsiniz…

Cildinizdeki lekeler hastalıkların habercisi olabilir!

SOLUK CİLT
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, daha sonra şunları kaydetti; “Demir eksikliği ve kansızlık cildinizin soluk görünmesinin nedenlerinden bazılarıdır.Bu nedenle bu rahatsızlıklara karşı tedbirinizi almanızda fayda var.Dengeli bir şekilde beta karoten içeren portakal, karpuz, domates gibi yiyecekleri tüketmeniz cildinizin daha sağlıklı, canlı ve renkli görünmesine yardımcı olur.

DUDAKLARDA YARA VE UÇUKLAR
Muhtemelen ya bağışıklık sisteminiz zayıf ya da B vitamini eksikliğiniz söz konusu.Sağlıksız beslenme, demir eksikliği ve D vitamini eksikliği bağışıklığın azalmasına sebebiyet verebilir.Uçuk esas stres ve psikolojik bozukluk nedeniyle de oluşabilir.Sonuçta stres, üzüntü, endişe, korku immun sistemini bozup, olumsuzlukları cildimize yansıtıyor.Bu nedenle stresten uzak olmanızda fayda var.

PUL PUL DÖKÜLEN DERİ
“Cildiniz aşırı kuruluk nedeniyle pul pul dökülüyorsa A vitamini eksikliği söz konusu olabilir.” diyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, “Çünkü A vitaminin yetersiz alınması ciltte kuruluğa neden olur.Bu nedenle A vitamini içeren besinler, çinko, E vitamini ve Omega-3 yağ asidi takviyesi cildinizi nemlendirecektir.Sigara kullanımının da uzak durmalısınız.Kışın günde en az 2 litre su tüketmelisiniz” dedi.

KIRILAN TIRNAKLAR
Çeşitli hastalıklar nedeniyle tırnak kırılmaları söz konusu olacağı gibi minerallerin azlığı durumunda da tırnaklarda soyulma, kırılma gibi problemler gözlemlenebilir.Vücut sağlıklı tırnaklar için kalsiyum, magnezyum, D vitamini ve çinkoya gereksinim duyar. Koyu yeşil yapraklı sebzelerde, süt ürünlerinde, kuruyemişlerde bulunur.Güzel, göz alıcı tırnaklar için güneş ışığı ve zeytinyağı tüketimi de önemlidir.”

Her zaman insan ufak olan şeyleri umursamaz. Ama bazen bu ufak şeyler ciddi manada sıkıntı olabiliyor. O yüzden her ne olursa olsun hekimlere gitmekten çekinmeyin.

Kaynak: http://www.kadinkahvesi.com/cildinizdeki-lekeler-hastaliklarin-habercisi-olabilir/17264

Etiketler: Cildinizdeki lekeler hastalık habercisi, cilt lekesi, cilt hastalıkları, cilt kanseri, cilt bakımı, güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar