Canan Karatay’ın lahmacun hakkında dedikleri

Paylaş
 

Canan Karatay’ın lahmacun hakkında dedikleri: 

2011 yılında yayınlanan Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık kitabında Prof. Dr. Canan Karatay aynen şöyle yazmış. “Kilo problemi olmayanlar ya da insülin direncini kırmayı başarmış olanlar, Konya yöresine ait olan etli ekmek (kaşar peynirsiz olarak) ya da lahmacun gibi yiyecekleri rahatlıkla tüketebilirler.

Lahmacunun ekmeği mayasız ve son derece incedir. Ayrıca bol et, soğan, limon, maydanoz ve ayranla tüketildiği zaman gayet dengeli ve sağlıklı bir gıdadır. Bağımlılıktan kurtulma döneminde yufka ekmeği veya tandır ekmeği dediğimiz yiyecekleri kullanmak da doğru değildir.

Sigara gibi direkt bırakılmalıdır ekmek de… Ancak ekmek alışkanlığından kurtulduktan sonra yufka gibi ekmekleri, örneğin bizim Elazığ, Malatya gibi yörelerimizde yapılan yufka ekmeğini, tandır ekmeğini azar azar yiyebilirler. “

Karatay Diyeti’ni özümseyemeyenler Canan Hoca’nın lahmacun yiyen fotoğrafını görünce hemen atlamışlar. Maalesef Karatay Diyeti’ni anlayabilmeleri için daha çok fırın ekmek yememeleri gerekiyor.

Canan Karatay ekmek mi yiyor : Sosyal medyada bir fotoğraf ile patlak veren tartışmaya Canan Karatay cevap verdi. Haberin devamı için tıklayın

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar