Boyun Ağrısına Bitkisel Tedavi

Boyun Ağrısına Bitkisel Tedavi Boyun ağrısına ne iyi gelirBoyun Ağrısına Bitkisel Tedavi Boyun ağrısına ne iyi gelir
Paylaş
 

Boyun Ağrısına Bitkisel Tedavi

Boyun Ağrısına Bitkisel Tedavi :  Boyun ağrısına doğal çözüm önerileri şunlardır: Boyun ağrısına ne iyi gelir: Boyun ağrısı için bitkisel çözüm

Boyun ağrısı masajı:

Boyun ağrısı için önerilen ilk çözüm masajdır. Yapılan masaj kan akışını uyarır ve kısa sürede rahatlama sağlar. Masaj sırasında fazla baskı uygulanmamalıdır. Bir uzmana yaptırılması önerilir.

Boyun ağrısını gidermek için ne yapılmalı:

Boyun kaslarını çalıştıran egzersizler yapılabilir. Günde 15 dakika ayrılması yeterli olacaktır. Kafa geriye doğru yatırılır. Ardından öne doğru eğilir ve kasların gerilmesi sağlanır. Bu işlem birkaç kez tekrar edilir. Şiddetli ağrılarda egzersiz yapılması önerilmez.

Boyun ağrısına doğal çözümler: Ev yapımı analjezik:

Bu karışım için gerekli malzemeler; Hindistan cevizi yağı, balmumu, nane yağı ve okaliptüs yağı. 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile balmumu karıştırılır. Ardından balmumu eriyene kadar ısıtılır.  Ateşten alınır ve içerisine 5’er damla nane yağı ve okaliptüs yağı eklenir. Bu karışım kapaklı bir kap içerisine dökülür. Birkaç dakika bekletilir ve ardından boyun ve ense bölgesine masaj yaparak uygulanır.

Kısa sürede ağrıların azalmasına yardımcı olur. Bu karışım fazla hazırlandıysa hava almayan bir kap içerisinde serin bir yerde saklanabilir.

Boyun ağrısı için ne yapılmalı: Epsom tuzu veya magnezyum:

Magnezyum kas ağrıları için kullanılır. Ense ve boyun ağrıları için de önerilmektedir. Yaş ve cinsiyete bağlı olarak yaklaşık 420 mg epsom tuzu ya da 310 mg magnezyum takviyesi alınabilir. Ancak uygun doz için mutlaka doktora danışılmalıdır.

Akupunktur:

Akupunktur yaygın olarak kullanılan alternatif tedaviler arasındadır. Vücutta çeşitli stratejik noktalara küçük iğnelerin batırılması ile uygulanan bu yöntem ense ve boyun ağrıları için de kullanılabilir. Ancak alanında uzman birine yaptırılmalıdır.

Gevşemek ve dinlenmek:

Duygusal stres genellikle kas gerginliğine neden olabilir. Boyun tutulmasının genel nedeni strestir. Bu nedenle stres ve gerginlikten uzak durulması önerilir. Meditasyon ve nefes egzersizleri yapılabilir.

Boyun Ağrısından 6 Dakikada Kurtulma Yöntemi

Boyun ağrısına iyi gelen bitkiler:

Ense ve boyundaki ağrıları azaltmak için bitkilerden faydalanılabilir. Mentol soğutma etkisi ile önerilen bir çözümdür. Bu nedenle nane yaprakları ve nane yağı kullanılabilir. Kafur şişliği azaltır ve bölgede kan dolaşımını artırır. Capsaicin içeren kırmızı biber ise sinirleri yatıştırır ve arıyı kısa sürede hafifletir.

Bel Fıtığı İçin Bitkisel Tedavi Kürü

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar