Metabolizma hızlandırmanın püf noktaları

Paylaş
 

Metabolizma hızlandırmanın püf noktaları ile daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. Size önereceğimiz tavsiyelerle bu mümkün

3-620x414

Gülün: İlk olarak Gülün Kahkaha atmak bazal enerjiyi yüzde 20’ye kadar arttırabiliyor. Bunun anlamı ise gün içinde 10 dakika gülmek size yaklaşık 170 kalori kaybettirecek.

Az da olsa acı katın: Yiyeceklerinize acı katmak metabolizmanızı iki katına kadar hızlandırabiliyor.

Egzersiz şart: Gün içinde 2.5 dakika fazladan yapılan yüksek tempolu egzersiz metabolizmayı 24 ile 48 saat arasında hızlandırıyor.

Su hayattır bol bol için Su içmek yağ yakımını hızlandırır ve iştahı kapar. Araştırmalara göre günde en az 1.5 litre su içmak yılda yaklaşık 17 bin 400 kalori fazladan yakmanızı sağlıyor.

Hardal katın: İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre bir çay kaşığı hardal metabolizmayı yüzde 25 hızlandırıyor ve yağ yakımına yardımcı oluyor.

Yatak odasını soğuk tutun: Diyabet hastaları ile yapılan bir araştırmaya göre sıcak bir odada uyuyan hastalara göre yatak odası ısısı birkaç derece daha düşük olan hastaların daha hızlı kalori yaktığı ve daha fazla iyi kolesterol sahibi oldukları belirlendi.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar