Kaynatılmış Maydanoz Suyu Faydası

Paylaş
 

Kaynatılmış Maydanoz Suyu: vitamin açısından çok zengin bir içeriğe sahip olan maydanoz, A, C ve K vitaminlerini bünyesinde barındırırken, diğer yandan yüksek miktarda; kalsiyum, demir ve potasyum içerir. Sadece salatalarda kullanılan bir bitki olarak bilinen maydanoz, bu özellikleri ile de daha sağlıklı ve zinde olmanın yanında, değişik birçok hastalıklardan korunmak için de tüketilen bitkiler arasında yer almalıdır. Ayrıca kilo sorunu olanların kaynatılmış maydanoz suyu içerek fazla kilolarından kurtulabilmesi mümkün olmaktadır.

Maydanoz Suyu Hazırlama: yarım demet maydanoz sapları birlikte yıkanıp ayıklanır. Ancak bu hazırladığımız maydanoz, taze ve yeşil olmalı rengi soluk ve sararmamış olması gerekir. Kahverengi sap uçları varsa bunlarda kesilip alınır. Bu şekilde hazırladığımız maydanoz ve saplarını iki su bardağı (400 ml.) suya konur, bu su yavaş ateşte 2-3 dakika kadar kaynatılıp, 10 dakika demlemeye alınır. Daha sonra sıcak ya da ılık olarak içilebilir.

Bir başka maydanoz suyu hazırlama sistemi ise taze olarak hazırlanan maydanozlar bir dakika kadar mikserden geçiriniz. Mikserden geçirilen maydanoz suyunu bir tülbent ile süzerek içilmeye hazır hale getirilebilir.

Kalp Damar için Maydanoz Sarımsak Limon için tıklayın

Maydanoz Suyu ile Zayıflama: Maydanoz suyu metabolizmayı hızlandırmasının yanında bir zayıflama görülecektir. Ama bu zayıflama geçicidir. Bu zayıflama süresinde vücuttan su atılımı olduğu için perhiz yapan kişi zayıfladığını sanır. Kaynatılmış maydanoz suyunun yararının görülebilmesi için tüketime devam edilmelidir. bir haftanın sonunda zayıflama görülmeye başlanır. Maydanoz suyu ile zayıflamak isteyen, maydanoz kürü yaparak içmelidirler.
Günde bir bardak kadar içilmelidir. Ancak 15 günden daha fazla limonlu maydanoz kürü tüketilmemesi gereklidir.

Aksi halde Kaynatılmış maydanoz suyunun faydası yerine zararı olabilir. 15 gün kadar içildikten sonra on gün ara verilip, sonra tekrar içilmeye devam edilir.

Maydanoz çayı ile zayıflamak için tıklayın

Kaynatılmış Maydanoz Suyunun Faydaları:

Maydanoz ve maydanoz suyu ananevi olarak idrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı, sindirim sorunları, ödem, adet dönemi problemleri, astım ve öksürüğe iyi gelir.
Maydanoz suyu, düzenli kullanımı sayesinde vücuttaki fazla yağ yakılarak zayıflama olabilir. Yaşlanmaya karşı daha genç bir görünüm ile parlak bir cilt için de kullanılabilir. Maydanoz suyunun diğer bir faydası da karaciğere olan yararıdır. Maydanoz suyu sayesinde karaciğerdeki yağlanma önlenebilir.
Ayrıca çok mühim bir afrodizyaktır. Demir eksikliği olanlar için çok faydası vardır.
Grip ve nezle için kullanılır.

Maydanoz Suyu Limon Kürü – İbrahim Saraçoğlu için tıklayın

Adet kanamasını hafifleştirir ve adet ağrılarına faydası olur.
İdrar söktürmeye çok iyi gelir.
Süreğen prostat hastalığına iyi gelir.
Kandaki oksijen miktarını arttırıp, böbrek, karaciğer ile idrar yolunu temizler.
Genel sağlık için kritik önemi olan vitamin ve mineralleri içinde barındıran, bu maydanozu daha çok tüketip, kendi sağlığınıza katkı sağlayabilirsiniz.
Safra veya böbrek taşı olan hastaların düzenli bir şekilde kaynatılmış maydanoz suyu tüketmeye başlamadan önce bir doktora danışmaları gerekir.

Göbek Eriten Maydanozlu Ballı Kür için tıklayın

Kaynatılmış Maydanoz Suyunun Zararları ve Yan Etkileri:
Böbrek enfeksiyonu olan tüketmemeli,
Limonlu maydanoz kürü 15 günden fazla sürmemelidir.
Düşük riskini arttırdığı için hamile bayanlar kullanılmamalıdır.
Gastrit hastalığı bulunan hastaların, maydanoz suyu kullanmaması gerekir.

Yağ yakmak için Maydanoz kürü için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar