Mükemmel cilt için doğal maskeler

Paylaş
 

Mükemmel cilt için doğal maskeler. Kozmetik ürünlere para vererek hem cebinize hemde sağlığınıza zarar vermeyin. Mutfağınızda bulunan doğal malzemelerle kendi ellerinizle hazırladığınız maskelerle güzelliğinize güzellik katın…

Mükemmel cilt için doğal maskeler
Bütün kadınlar bebeksi bir cilde sahip olmak ister. Bazı cilt problemleri insanların hem kendilerini güvenlerini kaybetmesine yol açar hem de kişilerin sağlıksız görünmelerini neden olur. Cildi etkileyen stres, yorgunluk, kötü beslenme, alkol, sigara alışkanlığı gibi faktörler cilt problemlerini tetiklemektedir. Sizler için evde kendi elleriniz rahatlıkla yapabileceğiniz doğal cilt maskelerinin tarifini vereceğiz.

Yağlı ciltler için  doğal maske tarifi
Malzemeler
-1 yumurta
-1 avokado
Yarım çay kaşığı limon suyu

Maskenin yapılışı
Bir macun elde etmek için tüm malzemeyi birleştirin ve karıştırın cildinize uygulayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan 5 ya da 10 dakika sonra soğuk su ile durulayın.

Cildi gerdirmek ve gözenekleri açmak için

Yumurta beyazı, bal ve limon suyu maskesi.Yumurta beyazları cildi germek ve gözenekleri daraltmak için ideal bir seçenektir.

Maskenin yapılışı
1 çay kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyu ve 1 yumurtanın beyazını iyice çırpın. Cildinize uygulayın ve 15 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Donuk ciltler için maske tarifi
Malzemeler
-5 aspirin
-90 mililitre maden suyu
-15 mililitre elma sirkesi

Mükemmel-cilt-için-doğal-maskeler-1

Maskenin Yapılışı
Maden suyu sirke ile karıştırılır, bir havanda aspirin dövülür hazırlanan suya eklenir ve bu karışım cilde uygulanır.

Sivilce izleri için maske tarifi
Sivilce izleri en büyük cilt problemleri arasında yer almaktadır. Bu izlerin geçmesi için sizlere bir maske tarifi vereceğiz.

Malzemeler
4 yemek kaşığı bal
4 çay kaşığı limon suyu
3 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurta

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri karıştırın 20 dakika boyunca dinlenmesi için bırakın. Daha sonra yüzünüzdeki bölgelere sürün.

Etiketler: Mükemmel cilt için doğal maskeler, cilt bakımı nasıl olur, cilt bakımı, maske, cilt maskesi, güzellik, cilt bakımı

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar