Kabak çekirdeği kürü ile prostat tedavisi iyi huylu kötü huylu prostat

Kabak çekirdeği kürü ile prostat tedavisi iyi huylu kötü huylu prostat
Paylaş
 

Kabak çekirdeği kürü ile prostat tedavisi iyi huylu kötü huylu prostat

Her erkeğin hayatı boyunca ürettiği bir erkeklik hormonu olan testosteron, prostat tarafından daha güçlü bir androjen olan “dihydrotestosteron”a (DHT) dönüştürülüyor. Bu güçlü erkeklik hormonu, prostat bezini sarmalayan dokuda hücre büyümesini tetikliyor ve buna bağlı olarak prostat büyüyebiliyor.

Aynı şekilde her erkekte bir miktar bulunan kadınlık hormonu (östrojen), ilerleyen yaşlarda testosteron seviyesinin düşmesiyle birlikte prostat bezinde büyümeye neden olabiliyor.

Prostat Büyümesi Belirtileri

Boşaltma ile ilgili belirtiler;

  • İdrarın olup olmadığı konusunda şüpheye düşme
  • İdrar yaparken zorlanma
  • Zayıf veya kesintili idrar akışı
  • İdrara çıktıktan hemen sonra tekrar idrara çıkma isteği
  • İdrara çıktıktan sonra idrar akıntısı
  • İdrara başlamakta zorlanma

Depolama ile ilgili belirtiler;

  • Artan idrara çıkma sıklığı (her 1-2 saatte bir)
  • İdrarı tutmada güçlük çekme
  • Geceleri sık sık idrara çıkma
  • İdrar sırasında ağrı ve yanma hissi olarak sıralanabilir.

Yukarıda da belirttiğim gibi, idrar kanalının tıkanması (idrara çıkamama), mesane taşına, idrar yolu enfeksiyonuna, idrarda kana ve idrar kaçırmaya neden olabileceği için kısa sürede doktora gidilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Kabak çekirdeği kürü ile prostat tedavisi iyi huylu kötü huylu prostat videosunu

Kabak çekirdeği kürü ile prostat tedavisi iyi huylu kötü huylu prostat tedavisi nasıl yapılır

1 avuç dolusu taze kabak çekirdeğini ezerek öğütün . Diğer yandan da 1 su bardağı suyu kaynatın ve fokurdamaya başladığında ateşi kapatın. Ezilmiş öğütülmüş kabak çekirdeğini sıcak suyun içine atın ve içilebilecek dereceye geldiğinde kabakları süzgeçten çıkartıp suyu için. 10-15 gün içinde şikayetleriniz azalacaktır.

İyi Huylu Prostat Büyümesi Nedir? 

Benign Prostat Hiperplazisi (BPH)olarak bilinen iyi huylu prostat büyümesi, prostat bezinin büyüyerek idrar yolunu sıkıştırıp daraltması olarak tanımlanabilir. Prostat büyümesi yaygın olarak görülen, hayati risk taşımayan ancak hastanın hayat kalitesini azaltan bir rahatsızlıktır. Halk arasında “prostat” olarak bilinen İyi Huylu Prostat Büyümesi idrar kesesinin tam boşaltılamamasına ve tedavi edilmezse; idrarın böbreklere kaçıp, işlevsel bozukluğa yol açmasına sebep olabilir.  Lütfen paylaşarak daha fazla insanın bu şifalı tedavi ile tanışmasını sağlayın. www.bayanlarbilir.com sitesine aittir. Aktif link verilmeden kullanılamaz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar