Yüz ve cilt için Aloe vera maskesi

Yüz ve cilt için Aloe vera maskesi
Paylaş
 

Yüz ve cilt için Aloe vera maskesi

Yüz ve cilt için Aloe vera maskesi: Bu antioksidan vitaminler, cildi serbest radikallerin zararından koruyup cilt hasarını önlerler. Alo vera jel ayrıca B12, folat, kalsiyum, potasyum, magnezyum, krom, sodyum, bakır, çinko ve selenyum gibi cilde iyi gelen bir dizi vitamin ve mineral içerir. Aloe vera jeli yüze de sürebilirsiniz.

Aloe vera jel, en iyi doğal nemlendiricilerdendir. Cildin derinliklerine nüfuz ederek, Ph dengesini geri kazanmasına yardımcı olur. “Skin Research and Technology” tıp dergisinde yayımlanan çalışmada, dondurularak kurutulmuş aloe vera özünün, nemlendiricilik özelliğiyle, cildi nemlendirmekte etkili olduğu görülmüştür. Aloe veranın nemlendiricilik özelliğinden yararlanmak için yaprağının jelini çıkarın, boyun, yüz ve cildin diğer bölgelerine sürün. Her gün yatmadan önce buna devam edin.

The Journal of Dermatological Treatment (Dermatolojik Tedavi Dergisi’nde) yayımlanan çalışmaya göre, aloe veranın hafif ve orta dereceli sivilcelerin tedavisinde etkili olduğu tespit edilmiştir. Aloe vera yaprağından jelini çıkarıp doğrudan sivilceli cilde uygulayabilirsiniz. Buz küplerini aloe vera jel ile doldurun, donmuş aloe vera jeli sivilce olan bölgeye sürün. Günde 2-3 kez buna devam edin. Alternatif olarak 1 tatlı kaşığı aloe vera jel, yarım tatlı kaşığı bal, yarım tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Ciltte sivilce olan yere sürüp 15 dk bekletin ve suyla durulayın. Günde 2 kez buna devam edin.

“Skin Pharmacology and Physiology ” tıp dergisinde 2008 yılında yayımlanan bilimsel araştırmada aloe vera jelin, anti-inflamatuar içeriği sayesinde, güneş ışığına maruz kalmaktan dolayı meydana gelen iltihabik cilt hastalıklarının tedavisinde etkili olduğu görülmüştür. Güneş yanığının üzerine doğrudan aloe vera jeli sürüp kendi kendine kurumaya bırakın. Durulamaya gerek yoktur. Jel cilde hızla nüfuz ettiğinden, yağlıymış gibi rahatsız edici bir his bırakmaz.

Aloe vera jeli güneş kızarıklığı olan yere sürmek, cildi yatıştıracak, iltihabın giderilmesine yardımcı olacaktır.

Aloe vera, sivilceleri ve sivilcelerden kalan izleri geçirmekte de çok etkilidir. Aloe vera yaprağının içindeki jeli çıkarın. 1 yemek kaşığı aloe vera jele 2-3 damla taze sıkılmış limon suyu karıştırın. Bir gece yüzünüzde bekletip ertesi sabah yıkayın.

Cilde faydası olduğu kadar bağırsaklara da faydalı İşte Aloe veranın bilinmeyen özelliği

Kirpik ve Kaş Uzatan Serum Yapımı

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar