Kararmış muz nasıl sarartılır

Paylaş
 

Kararmış muz nasıl sarartılır : Evet evde durmuş ve kararmış muzları eski haline döndürmek için harika bir yöntem açıklıyoruz.

Kararmış muz nasıl sarartılır YAPILIŞI

Kararmış muzumuzu bir buzdolabı poşetinin içine koyuyor ve üzerini pirinç ile dolduruyoruz. Bu muzdaki nemi alacaktır ve sarartma işlemini hızlandıracaktır.

Ağzı kapalı halde 1 saat kadar beklettikten sonra (süre arttıkça sararma hızlanır) muzu poşetten çıkarıyoruz ve saç kurutma makinası soğuk ayarında iken yani soğuk üflüyorken  yaklaşık 60 saniye kadar havaya maruz bırakıyoruz.

Videoda ki gibi sararma işleminin anında gerçekleştiğini göreceksiniz…


Sarı muzlu günler dileriz

Haberimizi mümkün olduğunca çok insana ulaştırmak ve annelere yardımcı olmak için paylaşmanızı rica ediyoruz.

Muz ülkemizde de yetişen potasyum bakımından oldukça zengin, bağışıklık sistemini güçlendiren, sindirime yardımcı olan posa bakımından zengin oldukça faydalı bir desindir. Fakat saklama süresi kısıtlıdır, çabuk kararırve vitaminini kaybeder.

Şimdi haberimizde video ile Kararmış Muzlar saç kurutma ile nasıl sarıya dönüştürülür?ve 60 saniyede nasıl sap sarı ilk günkü tazeliğine  geri döner bunu anlatacağız.

Evimize aldığımız muzlar malesef zaman geçtikçe kararma yapar.

Özellikle çocuklar içerisi sağlıklı bile olsa siyahları gördüklerinde yemekten vazgeçiyorlar.
Artık çocuklarınız kararmış muzlar yemek zorunda kalmayacak, siz annelerde onlara muz yedirirken binbir takla atma derdinden kurtulmuş olacaksınız.

Hatta size önerimiz bu videoyu  izledikten sonra onlarla beraber yapmanız, bu Kararmış Muzlar saç kurutma ile nasıl sarıya dönüştürülür? işlemini sihirli bir olaymış gibi gösterip onları etkilemeniz ve muza  olan bakış açısını değiştirmeniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar