Siyah fasulye ile Diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır
Paylaş
 

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır: Doğal yollarla diyabetik ayak hastalığının tedavisi siyah fasulye ile yapılır. Diyabetik ayak kan şekerinin artması sonucu ayaklarda ortaya çıkan bir durumdur. Ayaklardaki damarların kan şekeri ile tahrip olması, tıkanması ve yapısının bozulması halinde yara şeklinde görülür ve hayatımızı olumsuz etkiler.

Diyabetik ayak tedavisi uzun ve zahmetlidir fakat siyah fasulye ile hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şeker hastalarının yaralarının iyileşmesi uzun sürer çünkü şeker hücrelerin kendini onarmasını yavaşlatır, vücudu besleyen damarların tıkanmasına ve yapısının bozulmasına sebep olur.

Bu yüzden diyabeti olan hastaların yaralarının kontrolü ileride oluşabilecek ciddi komplikasyonların önüne geçmek için hayati önem taşımaktadır. Özellikle ayakta oluşan sıradan bir yaralanmada kan basıncını azaltmak çok önemlidir, mümkünse yara üzerine basmamaya dikkat edin (tekerlekli sandalye ile gezmek tedavi sürecini hızlandıracaktır.) yarayı dezenfekte etmek, cilt dokusunu temizlemek, ölü hücreleri bölgeden arındırmak enfeksiyon riskini azaltıcı tedbirlerdir.

Şimdi de Siyah fasulye ile Diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır buna geçelim. Marketten aldığınız siyah fasulyeleri ezerek toz haline getirin. Daha sonra ayağınızdaki yaraya tozu serpin ve bandaj ile sarın.

Bu işlemi her gün ayağınızı dezenfekte ettikten sonra uygulayın. Faydasını kısa sürede göreceksiniz.

Limon kereviz ile Diyabet şurubu

SİYAH FASULYENİN FAYDALARI NELERDİR?

A, B2, B3, B6 ve B9 vitamini, folik asit, kalsiyum, fosfor, çinko, magnezyum, bakır, demir ve manganez gibi mineralleri içerir. Aynı zamanda yüksek oranda lif içerir.

Yapılan araştırmalara göre, siyah fasulye sindirim sistemini rahatlatır. Nohut ve mercimek gibi bakliyatlara oranlara sindirimi daha kolaydır. Kabızlığı önler. Sindirim sisteminin yanında kolon sağlığını da korur.

Kan şekerini dengeleyici özelliği vardır.

Kardiyovasküler yani kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltır. Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

Sinir sistemine fayda sağlar. Kolesterolü düşürücü etkisi olması da siyah fasulye faydaları arasındadır. Kanserli hücrelerin büyümesini yavaşlatır, birçok kanser türüne karşı koruma sağlar.

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak tedavisi nasıl yapılır

Yüksek oranda molibden içerir. İçeriğindeki molibden sayesinde iktidarsızlığa da iyi gelir. Alzheimer ve parkinson hastalıklarına karşı koruma sağlaması da yararları arasındadır.

İyi bir kalsiyum ve fosfor kaynağı olması sebebiyle kemik ve eklem yapısını korur. Romatizmal hastalıklara iyi gelir. Kan basıncını düşürücü etkisi vardır. Bu sayede hipertansiyon için faydalı bir bakliyattır. Gut hastalığına iyi gelmesi de siyah fasulye faydaları arasındadır.

Selenyum çoğu meyve ve sebzelerde bulunmayan bir mineraldir. Ancak siyah fasulyede bulunur. Bu mineral karaciğerin temizliğinde rol oynar ve kansere neden olan bazı bileşiklerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca selenyum vücutta iltihap oluşumunu önler ve tümör büyüme oranını azaltır.

Yüksek lif içeriği sayesinde tokluk hissi oluşturur, uzun süre tok tutar. Kilo vermeye de yardım eder.

Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına yarar sağlar. Vücuttan toksinleri atar.

Enerji verir. Vücuttaki stresi azaltır. Yaraların çabuk iyileşmesine katkı sağlar.

Kansızlık yani anemi rahatsızlığına iyi gelir. Kolon kanserine karşı koruma sağlar.

Diyabeti 5 dakikada tedavi eden karışım tarifini oku

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar