Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi eskiden japonların kullandığı, ayak bilekleri diz ve eklemlerindeki ağrılar için sık sık kullandığı doğal bir tedavi yöntemidir.
Paylaş
 

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi eskiden japonların kullandığı, ayak bilekleri diz ve eklemlerindeki ağrılar için sık sık kullandığı doğal bir tedavi yöntemidir. Kemiklerin birbirine sürtündüğü eklem bölgelerindeki ağrılar özellikle belli bir yaştan sonra dayanılmaz bir acı haline gelmeye başlar.

Bir çoğunuz pahalı ve vücudu yoran, yan etkileri olan ilaçlar kullanmayı alışkanlık haline getirdiniz bile ama eskiden yani eczanelerin ve ilaç firmalarının her köşeye kurulmadığı tarihlerde insanlar tedaviyi doğal yöntemlerle sağlıyordu. Biz de size eskiden ninelerinizin babaannelerinizin bildiği bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi

Evet Japonya’da doğan bu “Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi” samuray savaşçıları tarafından oldukça sık kullanılmaktaydı.Çünkü onlar sirke ve yumurta kabuklarının karışımı ile oluşan bol kalsiyumlu karışımın eklemler için ne kadar faydalı olduğunun farkına varmışlardı. Biz de unutulmaya yüz tutmuş olan Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için gerekli malzemeleri sıralayalım.

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi

Gerekli malzemeler ve yapılışı: 1 Adet köy yumurtamızı iyice yıkıyoruz ve temizliyoruz. Temiz olduğuna emin olduktan sonra 150ml yani yaklaşık bir buçuk – iki  çay bardağı elma sirkemizin içine atıyoruz. Bir hafta kadar beklettikten sonra yumurtanın kabuğu tamamen eriyecek ve sirkeye karışacak. Süremiz dolduğunda yumurtayı sirkenin içinden çıkartın ve kalan sirkenin üzerine seyreltmek için 1 su bardapı kadar su ilave edin.

Eklem ağrılarını gideren elma sirkesi yumurta kabuğu tedavisi için karışımımız hazır. Eklem ve diz ağrılarınızı gidermek için günde 3 kere 1 yemek kaşığı kadar için. Ağrılarınız 10 güne kalmadan hissedilir derecede azalacak. Merdiven çıkarken hissettiğiniz ağrı ve acıların azaldığını tecrübe edinmek size moral olacak. Lütfen bu haberimizi ülkemizde bu hastalıktan şikayetçi pek çok insanın da olduğunu düşünerek sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

BU HABERİMİZ OKUYANLAR EN ÇOK ALTTAKİ HABERİ DE OKUDU… SİZİN DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.

YEMEKTEN ÖNCE 1 KAŞIK ELMA SİRKESİ İÇMENİN FAYDASI İÇİN TIKLAYIN

Bu ev yapımı Elma sirkesi ile yağ yakıcı genleri aktifleştirme mümkün. Elma sirkesi yemekler için vazgeçilmez bir tatdır ve ülkemizde de çok kullanılır. Bir çok rahatszılığa da faydası olan elma sirkesi yapılan araştırmalrda uzmanlar tarafından incelenmiş ve yağ yakıcı özelliği kabul edilmiştir.

Örneğin Japonya’da 175 obez insan incelenmiş ve elma sirkesi kullananlar çalışma sonunda elma sirkesi kullanmayanlara oranla çok daha fazla kilo kaybetmiştir.

Çıkan sonuçlara göre elma sirkesi kan şekeri seviyesinin düzenlenmesinde etkili olduğu anlaşılmıştır.

Carol Johnston’a göre Arizona State Ünivesitesinde yapılan araştırma sonucunda: Elma sirkesi nişasta sindirimini hızlandırdığı, kan şekeri seviyesinde önemli rol oynadığı kabul edilmiştir.

Elma sirkesnini anti-glisemik etkisi belgelenmiştir. Elma sirkesi %100 oranında nişastayı parçalamada etkili olmasa da kan şekerini düzenlemede oldukça fazla etkili ve nişasta parçalanma süresini de hatırı sayılır şekilde kısalttığı anlaşılmıştır.DEVAMINI OKU

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar