Aşkın ağrı kesici özelliği var

Paylaş
 

Aşk, en güçlü duygulardan biri, belki de birincisi. Bazılarının mutluluktan ayaklarını yerden keserken, işler yolunda gitmediğinde depresyonun, hatta intiharın da nedeni olabiliyor. Uzm. Hipnoterapist Psikolog Gani Eser’e göre ise bu karmaşık duygu aynı zamanda ağrı kesici özellik de gösteriyor.

Aşk duygusunun ağrı kesici özelliği var  diyen Uzm. Hipnoterapist Psikolog Gani Eser, aşkın; duyguların en karmaşığı ve en zor tahlil edileni olduğunu söylüyor. Eser’e göre, etkisi altına girenin ruh halini benzersiz biçimde değiştiren aşk, çevreye farklı bir enerji yayılmasına neden oluyor.
Ağrı kontrolünde, dokunmanın ve düşünce gücünün etkisini gösteren araştırmalar mevcut. 2010 yılında İngiltere’de yapılan araştırma bunlardan biri. Araştırmaya imza atan Nörolog Dr. Marjolein Kammers, “Yaralandığınızda veya herhangi bir sebepten dolayı ağrınız olduğunda elinizi ağrıyan yerin üzerine koyun, ağrınız hafifleyecektir” diyordu.
Psikolog Gani Eser, aşkın da ağrı kesici özelliğe sahip olduğunu söylüyor.
 
“AŞK AĞRI KESİCİ ÖZELLİK GÖSTERİR” – Aşkın ağrı kesici özelliği var
“Yolda yürürken istemsizce gülümseyen birini görürseniz o kişi büyük olasılıkla aşıktır. Çünkü aşk mutluluk hormonunu harekete geçirir. Ayaklar yere basmaz, algı farklılaşır, tolerans seviyesi ya çok yükselir ya da dip yapar. Aynı zamanda ağrı kesici özelliği vardır aşkın. Beden ve zihin bu keyifli durumu bozabilecek her etkiyi güçlü bir biçimde bertaraf eder. Bir başka insana duyulan aşk anneye, çocuğa, tanrıya karşı hissedilenden farklıdır. Çekim gücü doğal yollardan değildir. İzah edilemez bir bağ kurulur aşık olanla olunan arasında. Diğerlerinden farklı bulmanın, duyguların yoğunlaşmasının nedeni mantıkla açıklanamayacak kadar karmaşıktır.”
mutlu-evlilik-icin-beklentilerinizi-sifirlayin_m34

Mutlu Evlilik İçin Beklentilerinizi Sıfırlayın!

Mutlu evlilik için beklenti ne olmalıdır? Evliliklerde çiftlerin birbirinde beklentisi olmalı mıdır? Evlilikte beklentiyi en aza indirmenin sebep ve sonuçları.

Günümüzde evlilikler masallardaki gibi, sonsuza kadar prens ile prenses mutlu olacak hayalleri ile başlayıp, yarıda kalmasının sebeplerinin başında; çiftlerin birbirinden beklentileri gelmektedir.

Çiftler sanki mutluluklarının sorumluluğu eşine ait gibi davranmakta ve bu bakış açısı evlilikleri maalesef sona doğru götürmektedir. Mutluluğumuzun kaderini eşimiz dahi olsa başkalarının eline bıraktığımızda mutlu olma şansımız sıfırdır. Hatta karşınızdaki kişi çok duyarlı, çok güzel, çok başarılı, çok etkileyici olsa bile sizi mutlu etme gibi bir yeteneği yoktur. İşin sırrı sizde, kendiniz hayatta en iyilerinizi çoğaltmalısınız.

Genel olarak yapılan hata ise kişiler kendileri ile uğraşmak, geliştirmek yerine eşleri ile uğraşıp onudeğiştirmeye çalıştığı için hayatın kendine sunduğu mutluluk fırsatlarını da görmüyorlar. Özellikle yeni evlenecek kişilere tavsiyem eşlerinde arayacakları en önemli özellik kendi mutluluğunun, kendini geliştirmekten geçtiğinin farkında olup olmadığına bakmalarıdır. Çünkü her kişi kendi mutluluğunun sorumluluğunu almalı ve beklentilerini sıfırlamalıdır

Kendimizin dışındaki her beklenti bizi hayal kırıklığına uğratır!

Kendimizin dışında olan her beklentinin bizi yanıltacağı kesindir. Halbuki beklentimizi kendimize çevirdiğimizde hayatta her beklentimize kavuşmamız mümkündür. Kendi kapasitemize güvendiğimizde hayatta yapmak isteyip de yapamayacağımız şey yok gibidir. Elbette bunları başarmak için ise öğrenmemiz gereken kendimizi geliştirmemiz gereken şeyler vardır. Unutmayın kararlılıkla üstüne gittiğiniz her şeyi başarabilirsiniz. Hayal kırıklığına uğramamanın tek yolu beklentilerinizi kendinizden beklemektir.

kaynak: http://www.kadinon.com/ask-iliskiler/askin-agri-kesici-ozelligi-var-h7499.html
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar