Facebook’a çocuğunuzun fotoğrafını koyarken dikkat

Paylaş
 

Facebook’a çocuğunuzun fotoğrafını koyarken dikkat !

Çok sık yapılan trend haline gelen ve çocuk doğar doğmaz fotoları sosyal medyaya paylaşılır fakat çocuğunuzun fotograflarını facebooka koyarken dikkatli olun.

Hagen Polisi, Facebook sayfasında yayımlanan mesajda fotoğrafların pedofiller tarafından kopyalanıp, değiştirilebileceğini veya çocukları ilerideki yaşamlarında utandırabileceğini belirtti.
Ebeveynlere fotoğrafları Facebook’a sadece arkadaşların görebileceği şekilde koymaları tavsiye edildi.
Uyarının yer aldığı Facebook mesajı yaklaşık 200 bin kez paylaşıldı.
Hagen Polisi Sözcüsü Hanki Ulrich BBC’ye yaptığı açıklamada, aldıkları tepkinin “harika” olduğunu ve mesajın 12 milyondan fazla kişi tarafından görüldüğünü tahmin ettiklerini söyledi.
‘İnternet asla unutmaz’
Ulrich “Tüm kullanıcıların internette yaptıkları her şey konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyoruz. İyi düşünmekte fayda var çünkü internet asla unutmaz” dedi.
Ulrich mesajın Hagen bölgesindeki bir adli vaka nedeniyle verilmediğini de sözlerine ekledi.
İngiltere’de çocukların korunması için çalışan yardım kuruluşu NSPCC de yazılı bir açıklama yayımladı.
Açıklamada “Tüm ebeveynler çocuklarının fotoğrafını çekip, yakınlarına gösterme keyfini özgürce yaşamalı. Ancak fotoğrafları internete koyarken dikkatli olmalı. Cinsel suçluların masum aile fotoğraflarını değiştirebildiğini biliyoruz ve yazılım alanında kaydedilen gelişmeler bunu daha da kolaylaştırdı. Ebeveynler çocuklarının fotoğraflarını internette paylaşırken, gizlilik ayarlarını kontrol ettiklerinden emin olmalı” denildi.

Ayrıca açıklamada, çocukların tek tek fotoğraf veya videolarının, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanmaması, kişisel ve iletişim bilgilerine yer verilmemesi, toplu halde çekilmiş sosyal kültürel etkinlik fotoğraflarının ve videolarının velilerden izin alınarak kullanılması gerektiğine yer verildi.

Facebook’a çocuğunuzun fotoğrafını koyarken dikkat, facebook photoshop ile çocuk fotoğrafları,

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar