Böbrek taşını yok eden muhteşem karışım

Paylaş
 

Böbrek taşını yok eden muhteşem karışım. Doğum sancısıyla eş değer olan böbrek taşı düşürmek artık zor değil. Bu karışım ile böbrek taşınızı eritebilirsiniz. Artık böbrek taşı kabus olmaktan çıkıyor…

Böbrek taşları her yıl binlerce insanı etkiliyor. Ülkemiz de de sıklıkla görülen böbrek hastalıkların en büyük sebebi su tüketmemek. Bir çok insan gerektiği kadar su tüketmediği için maalesef bu hastalığa yakalanıyor. İşte böbrek taşına iyi geldiği söylenen doğal karışım…

Böbrek-taşını-yok-eden-muhteşem-karışım

Böbrek taşını yok eden muhteşem karışım

Bu karışımın böbrek taşlarını parçalayarak daha kolay atılmalarını sağladığı belirtiliyor.

Malzemeler:

1/4 bardak zeytinyağı
1/2 limon
1/4 bardak bal
1 demet maydanoz
1/4 bardak akçaağaç şurubu

Yapılışı:

Limonları ufak parçalar halinde blendıra atın. İyi ce küçüldükten sonra diğer malzemeleri de karıştırıp tekrar blendırı çalıştırın. Karışımı kapağı kapalı halde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Bu karışımı aç karınla sabahları bir çay kaşığı olarak tüketebilirsiniz. Gün içerisinde bol miktarda su içmeyi unutmayın.

Herhangi bir alternatif tıp yöntemini denemeden önce mutlaka doktorunuza başvurun (kaynak: kadinkahvesi.com)

Böbrek Taşı Belirtileri

Taş, üst idrar yoluna inmedikçe herhangi bir belirti yaşamayabilirsiniz. Ancak taş idrarla birlikte mesaneye ulaşmak için üst idrar kanalına çıktığında, kanalı tıkayarak idrarın mesaneye ulaşmasını kısmen önleyebilir. İşte böbrek taşı belirtileri bu noktada ortaya çıkar.

Ağrı: Karın bölgesinde, yanlarda veya sırtın alt kısmında, bıçak gibi giren şiddetli ağrılar görülebilir. Ağrılar aniden gelir ve birden hafifleyebilir.

Ağrı uzun veya kısa süreli olabilir. İki ağrı dönemi arasında herhangi bir ağrı yaşanmayabilir. Ağrı kasık bölgesine ve testislere inebilir. Hasta ağrı anında ağrının hafiflemesine yarayacak bir duruş pozisyonu bulamaz ve genellikle ayakta durur.

Ağrıların şiddeti taşın büyüklüğüyle doğru orantılı değildir. Örneğin, çok küçük fakat keskin uçları bulunan kristal formunda bir böbrek taşı şiddetli ağrılara neden olabilir.

İdrar Rengi: İdrar normalden koyu, bulanık ve kokulu olabilir. idrarda kan görülebilir.

Sık İdrara Çıkma: Taş, üst idrar yolundan mesaneye doğru ilerledikçe hasta daha sık idrara çıkma ihtiyacı hissedebilir. İdrar sırasında yanma yaşanabilir.

Diğer Belirtileri: Kusma ve mide bulantısı böbrek taşı belirtileri arasındadır.

Böbrek taşı üst idrar yolunu tıkarsa böbrek enfeksiyonuna neden olabilir ve bu durumda aşağıdaki belirtiler görülebilir;

  • Sırtın alt bölümünde ağrı
  • 38 derece veya üstünde yüksek ateş
  • Titreme
  • Mide bulantısı ve kusma
  • Kokulu idrar
  • İdrar sırasında ağrı
  • Sık idrara çıkma isteği
  • İshal

Etiketler: Böbrek taşını yok eden muhteşem karışım, böbrek hastalıkları, sağlık, genel sağlık, doğal karışım

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar