Horlamayı Doğal yollarla Durdurmak

Paylaş
 

Horlamayı Doğal yollarla Durdurmak: Horlamayı durdurmak için solunum yollarındaki tıkanıklığı açmak önemlidir. Seçenekler arasında okaliptüs yağını içe çekmek veya burundan nefes almayı aktive eden tuz çözeltisi hazırlamak vardır.

Rahat, huzurlu ve güzel bir uyku sağlığınızı ve zindeliğinizi geliştirebilir, ama zindeliğiniz bir çok nedenden dolayı engellenebilir; bunların arasında horlama da vardır. Horlamaya sebep olan bir çok neden vardır: alkol alımı, soğuk algınlığı veya sinüs enfeksiyonları, zayıf uyku pozisyonları, burun bölümlerinin deviyasyonuna dayalı burun tıkanıklığı, ve daha fazlası bu nedenlerdendir. Horlama horlayan kişi veya onun eşine sorun yaratabilir, çünkü ses uykusuzluk yaratacak kadar yüksek olabilir. Şanslısınız ki böyle problemler için doğal çözümler bulmak mümkün. Bugün horlamayı durdurmanın yollarını öğrenin!

Soğan, adaçayı ve buhar banyosu

Soğan, adaçayı ve buhar banyosu horlamayı durdurabilir ve sizlere çalışmak veya gündelik aktiviteler için yeterli enerjiyi verecek huzurlu bir uyku sağlayabilir.

Soğandan yararlanmak için büyük dilimlere kesin ve 15 dakika kaynatın. Bu sıvıya biraz esmer şeker ekleyin ve çay gibi için. Bunu uyumadan 2 saat önce yapmanızda fayda var. 

Diğer yandan adaçayı yapraklarını biraz suda kaynatarak uyumadan önce içebiliriz.

Horlamadan kurtulmak için iyi nefes almak çok önemlidir. Solumun yollarını açmak için buhar banyolarından yararlanabilirsiniz. Bu banyo için, içine okaliptüs yağı koyduğunuz kaynayan suyu kullanabilirsiniz. Suyu bir kaba koyun, ve bir havluyla kapatın, sonra yüzünüze bu havluyu koyun ve buharı saunadaymışsınız gibi içinize çekin. Su soğuyana kadar devam edin.

Doğal meyve suları

Tüm doğal meyve suları sağlık sorunlarını gidermek için kullanılabilir, horlama da buna dahildir. Meyveler yararlanabileceğiniz bir çok avantaj sağlar ve her gün sebzelerle birlikte en az 5 kere meyve de yemelisiniz. Metabolizmanızı hızlandırmak ve vücudunuzun işlevini arttırmak için her öğünden önce bir meyve suyu için. Aşağıda horlamayı durdurmak için kullanabileceğiniz meyve suyu önerilerini bulabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 2 elma
  • 2 havuç
  • ¼ limon ve biraz zencefil

Hazırlaması çok kolay; tüm malzemeleri biraz su ile bir mikserden geçirin ve günde bir kaç defa için.

Horlamanın sağlığa etkileri nelerdir?

Horlama şunlara sebep olabilir:

  • Ağız kuruluğu
  • Uyku düzeninde sorunlar
  • Yorgunluk
  • Baş ağrıları ve asabiyet
 uyku-1

Burundan nefes almayı kolaylaştırarak horlamayı önlemek için burnunuza tuz solüsyonu uygulayabilirsiz. Oda sıcaklığındaki su ile yarım çay kaşığı tuzu ve biraz sodyum bikarbonatı karıştırarak solüsyonu hazırlayabilirsiniz.

Bir diğer olasılık ise 50 gram sedefotu ile zeytinyağını karıştırarak hazırlayacağınız bir merhemdir. Bunu bir şişeye koyun ve iki hafta fermente olmasını bekleyin. Hazır olduğunda, her iki burun deliğine, göğse ve boyuna sürün.

Başka bir seçenek ise, okaliptüs ve zencefil karışımı. Doğranmış zencefil kökünü okaliptüs yaprakları ile bir bardak suda 5 dakika kaynatın. Çay soğuduğunda için ve ardından iki yemek kaşığı aloe jeli alın. Bu tedaviyi yatağa girmeden yarım saat önce uygulayın.

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar