Dukan Diyeti Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Paylaş
 

Dukan Diyeti Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Dukan diyeti yapmaya karar verdik. Uyguladık ve bitirdik. Peki ya sonrası. Uygulanan diyet programlarından sonra çoğu kişi verilen kiloları tekrar aldığından şikayet ediyor. Bunun önüne geçmek için neler yapabiliriz?Dukan diyeti sonrası nasıl beslenmeli? ve beslenme programını uygularken yada bitirdikten sonra dukan diyeti yeşil çay içmek faydalı mıdır?

Dukan diyetinin son evresi verilen kiloları geri almamak için koruma evresidir. Bu evrede yemeniz gereken yiyecekleri aklınızda tutmanızda büyük fayda var. Son evrede her istediğinizi yemeğe başlayabilirsiniz, tabi kilo koruma programına dahil olan yiyeceklerin dışına çıkmamak kaydıyla. Dukan rejimini bitirdikten sonra egzersiz yapmayı yaşam tarzı olarak benimseyin. Asansörleri aklınızdan çıkarın, yakın mesafelere arabayla yada toplu taşıma araçlarıyla gitmemeniz bile size kalori yaktıracak önemli unsurlardan biridir. Dukan diyetinin en önemli özelliklerinden birisi de diyeti bitirdikten sonra vermiş olduğunuz kiloyu koruyarak sizi yarı yolda bırakmaması ve kilonuzu korumayı öğretmesidir.

Dukan beslenme programını uygularken günde 2 ila 3 fincan organik ve doğal olmak kaydıyla içilen yeşil çayı diyeti bitirdikten sonrada içmenizde fayda var. Yeşil çay metabolizmanızı hızlandıracak ve vücutta bulunan ödem ( şişlik ) ‘in daha çabuk vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır. Diğer diyetlerde olduğu gibi dukan diyetinde de aşırıya kaçmayacak şekilde içilmesinde bir sakınca yoktur. Uyguladığınız beslenme programlarını bitirdikten sonra kilonuzu korumak istiyorsanız bol bol spor yapın yada bir diyetisyenden bu konuda yardım alın.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar