Ödemin ilacı hurma suyu

Ödemin ilacı hurma suyu
Paylaş
 

Ödemin ilacı hurma suyu : Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ödemler hastalıkları beraberinde getirebiliyor. Uzmanlar, ‘Hurma suyunu iç ödemden kurtul’ tavsiyesinde bulunuyor.

Kadınları daha çok seven, el ve ayak bileklerinde sıkça görülen ödemler ciddi hastalıkları habercisi olabiliyor. Uzmanlar, “Ödem,vücutta sıvı birikmesidir ve yaygın karşılaşılan bir sorundur. Ödemi hücre içi sıvının hücre dışına çıkması ile doku aralarında ve cilt altında birikmesi olarak da tanımlayabiliriz. Böbrek ve karaciğer hastalıkları, kalp-damar sorunları, hormonal hastalıklar ödeme yol açabiliyor” şeklinde konuşuyor.

Kilo artışı olabilir…

Regl dönemi, menopoz, fazla kilo, az su tüketimi, fazla karbonhidrat tüketimi, bol tuzlu diyetlerin de ödeme neden olduğunu belirten uzmanlar, hurmanın ödem gidermede etkili olduğunu bildiriyor. Ayrıca tansiyon dengesizliğin de ödeme neden olduğunu aktaran uzmanlar “Tüketilen su ve tuz miktarı şişme ve ödem oluşmasında çok önemlidir. Ödemin en erken belirtileri göz kapaklarında, el, ayak ve ayak bileklerinde şişme meydana gelmesidir. Ödem ile birlikte kilo artışı da tipik bir bulgudur. Ödemin tedavisi özellikle nedene yönelik olmalıdır. Eğer hastalığa bağlı bir ödem söz konusu değilse, ilaç kullanmadan bazı tedbirlerle ödemlerinizden kurtulabilirsiniz” diyor.

Uzmanlar şu önerlerde bulunuyor: şekerden uzak durun

Hazır yiyecekler, et suyu tabletleri, turşular, konserveler tuz yönünden zengin besinlerdir. Bu sebeple bu besinlerin tüketimde dikkatli olunmalıdır.
Yemeklerinizi pişirirken az tuz ile edin ve tuzdan çok baharat kullanın.

Şeker tüketiminize dikkat edin. Çünkü şekerin sindirilmesinde çok miktarda su gerekir ve vücut suyu tutar. Tüketilen şeker miktarının azalmasıyla ödem sorunu da azalacaktır.
Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa gün içinde ödem atımını hızlandıran biberiye, ısırgan otu, kiraz sapı ve funda yaprağı gibi bitki çayları için. 

Yeşil yapraklı sebzeler vücuttun fazla su yu atmaya yardımcı olur.

ÖDEM ATTIRAN TARİF

– Gece yatmadan önce 1 bardak suya , 1 adet kuru hurma koyup bekletin. Sabah hem suyu hem hurmayı tüketin. Bağırsak hareketlerinin hızlanmasına ve ödemin atılmasını sağlar.
– demet maydanoz, 2 salatalık ve 1 orta boy havuç suyunu karıştırıp için. Dilerseniz 1 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil de ekleyebilirsiniz. Günde 2 kere öğün aralarında tüketmek ödem atmanın sihirli formülünden biridir.

Hurmanın Faydaları

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar