Sarımsak biberiye ile Mantar tedavisi nasıl yapılır

Sarımsak biberiye ile Mantar tedavisi nasıl yapılır
Paylaş
 

Sarımsak biberiye ile Mantar tedavisi nasıl yapılır

Sarımsak biberiye ile Mantar tedavisi nasıl yapılır:  Genellikle ortak kullanılan ürünlerden bulaşan mantar  en çok el, ayak ve baş bölgesinde görülür. Hijyen ve bakımına yeteri kadar önem vermediğimiz el ve ayaklarımızın hazin sonu mantar hastalığı olacaktır. Mantar hastalığı olan takipçilerimiz için size Sarımsak biberiye ile harika bir mantar tedavisi vereceğiz.

Lafı uzatmadan size Sarımsak biberiye ile Mantar tedavisi için gerekli malzemeleri veriyoruz.

5 diş sarımsak.

Birkaç tutam biberiye yaprakları.

2 bardak su.

1 adet limon kabuğu.

Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz Sarımsak biberiye ile Mantar tedavisi yapılışına geçebiliriz…

Sarımsağı güzelce dövün ve üzerine biberiye yapraklarını ekleyin. Rendelenmiş limon kabuklarını da üzerine ekleyin ve güzelce karıştırın. Karışımı şimdi suyumuza ekleyelim ve karıştıralım. 10 dakika bu karışımı ateşte kaynatalım. Şimdi soğuması için oda sıcaklığında akşama kadar bekleyelim.

Sarımsak biberiye ile Mantar tedavisi kullanım şekli

Mantar olan bölgemize (El, ayak, baş) bu karışımı uygulamadan önce güzelce yıkayalım ve kurulayalım. Şimdi karışımı mantarlı bölgeye uygulayalım. 30 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. 1 hafta kadar bu tedaviyi uyguladığınızda mantar şikayetinizden tamamen kurtulacaksınız. Bu faydalı bilgiyi paylaşmayı ve daha fazla insana ulaştırmayı unutmayalım. Sağlıklı günler dileriz.

Ayak mantarına bitkisel çözüm

ALTERNATİF TARİF:

Ayak Mantarına İyi Gelen Bitkisel Çözüm;Gün içinde ayakkabının içinde kalan ayaklarınız hava alamaz ve nem ile beraber mantar üretir. Her gün mutlaka yıkanması gereken ayaklarınız, yeteri kadar bakım görmediğinde bakterilerin ürettiği mantarlar kalıcı olur. İşte her gün 30 dakika gargara ile yapılan bu bakım ile ayaklarınızda oluşan kalıcı mantarlardan kurtulmanın yolu.

Hazırlanışı

Bir leğene yarısına kadar sıcak su koyun, marketlerde satılan gargara yaparak ağız bakımı sağlayan ferahlatıcıdan alın, çay bardağının tamamını doldurun ve leğene boşaltın. Ayaklarınız 30 dakika boyunca içinde kalsın. Ayak Mantarına İyi Gelen Bitkisel Çözüm haberinin devamı …

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar