Kilo Vermek için Defne Yaprağı ve Tarçın Çayı

Kilo Vermek için Defne Yaprağı ve Tarçın Çayı
Paylaş
 

Bu yazımızda defne yaprağı ve tarçın ile yapılan, kilo vermeniz için mükemmel bir çay tarifi paylaşıyoruz. Bu “mucize” içecek, vücudunuzdaki istenmeyen inatçı yağlarla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.Bu doğal çay, oldukça sağlıklı iki malzeme ile yapılır. Buna rağmen, önemli bir şeyi hatırlatmalıyız: gereğinden fazla tüketmemelisiniz.

Yemeklerden hemen sonra bu çaydan sadece bir bardak içmek bile sindirime yardımcı olur, hem gazı hem de asidi önler. Bu karışım sadece olağanüstü tatlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda öğün aralarında sizi aç kalmaktan kurtararak tok tutarlar.

Besin değeri oldukça yüksektir

Arındırıcı, idrar söktürücü, doyurucu ve sindirimi kolaylaştırıcı bir çay olmasının yanı sıra, aşağıdaki içerikleri de çok fayda sağlayacaktır:

A ve C vitaminleri ile B kompleks vitaminlerinden niacin, riboflavin, piridoksin, pantotenik asit ve folik asit

Ayrıca mineral kaynağıdır (kalsiyum, potasyum, manganez, magnezyum, bakır, demir, selenyum ve çinko)

Metabolizmanızı düzenler

Tarçın ve defne yapraklarının birleşimi metabolizmanızı düzenlemek için harika bir yoldur.

Hem defne yaprağı hem de tarçın dolaşımınızı düzenler, karaciğerinize iyi gelir, metabolizmanızı hızlandırır ve böylece daha kolay yağ yakabilirsiniz.

Dikkate değer diğer bir nokta ise, bu içecek şeker hastaları için de çok uygun olmasıdır.

Defne yaprağı ve tarçın kürü nasıl yapılır?

İçindekiler

  • 1 litre su
  • 2 adet çubuk tarçın
  • 5 adet defne yaprağı

Hazırlanışı

Defne yaprağı ve tarçını herhangi bir aktarda kolayca bulabilirsiniz. Defne yapraklarını kurutulmuş ve tarçını da toz değil çubuk olanını isteyin. Bu, çayın maksimum fayda sağlamasına yardımcı olacaktır.

  • Çayı hazırlaması çok kolaydır. Tek yapmanız gereken bir kapta bir litre suyu kaynatmaktır. Kaynamaya başladığında tarçın ve defne yapraklarını ekleyin. Çayı 20 dakika bu şekilde demleyin. Bu süreden sonra, ocaktan alın ve en az yarım saat dinlenmesine izin verin.
  • Sonra tek yapmanız gereken sıvıyı süzmektir. İsterseniz daha sonra içmek için cam bir şişede saklayabilirsiniz.
  • Bu çayı gün boyu tüketin. Sabahları aç karnına ve yemeklerden sonra bir fincan içebilirsiniz. Nasıl hissettiğinizi görmek için haftada iki ya da üç kez bu kürü tekrarlayabilirsiniz.

Eğer sağlıklı bir beslenme programı uygular ve biraz egzersiz yaparsanız, bu çay daha kolay kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Defne Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır haberimizi de okumak isterseniz

Tarçınlı Su ile Haftada 5 Kilo Zayıflayın haberimiz için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar