Sivilcelere Lavanta Kürü

Paylaş
 

Lavanta kürü, saç dökülmelerine, saç yağlanmasına, karaciğer rahatsızlıklarına ve beni ilgilendiren en önemli kısmı “sivilcelere” iyi gelmekte. Kokusu bildiğimiz düğünlerde dağıtılan lavanta keseleri gibi. Tadı da fena değil. Bitki çaylarını sevenlerdenseniz, lavanta çayı da hoşunuza gidecektir.

lavanta kürü

Uygulanışı:

Yaklaşık 1 tatlı kaşığı kuru lavantayı, su dolu bir cezveye ilave edin. Kısık ateşte kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra, 5 dk. boyunca ısıyı koruyarak kaynatmaya devam edin. (Fokur fokur, taşacak şekilde değil.) Lavantayı süzün ve içme sıcaklığına gelince de 1 su bardağı için.

Önemli Detaylar:

* 15 gün düzenli olarak tüketin ve lavanta çayına ara verin. Çünkü vücudumuz bağışıklık kazanacağından etki etmeyebilir veya yan etki yapabilir.
* Çayı içmeden en az 2 saat önce bir şey yememelisiniz. (İçtikten sonra da yememelisiniz.) Genelde akşam yemeğinden sonra bir şey yemediğimden, yatmadan önce de çayımı içiyorum. Sizin de etkisini kısa sürede görmeniz için gece içmenizi öneririm.
* Günde 1 bardaktan fazla tüketmeyin ve belirtilen ölçüye mutlaka uyun.
* Çayınızı her gün taze olarak demleyin. Bugün fazla yaptım, dolaba koyayım da yarın içerim demeyin.
* Hamile ve hamilelik şüphesi olan kişiler doktora danışmalı, hatta bu kürü yapmamalı.
* Ek olarak, bardağınızın dibinde kalan 1-2 yudum ılık lavanta çayıyla yüzünüzü de silebilirsiniz.

Bu kürü yaklaşık 12 gündür uyguluyorum ve etkisi gerçekten mucize gibi. Geçmek bilmeyen 4 sivilcem geçmeye başladı. Bir tanesi tamamen geçti, diğerleri de hafif kırmızı nokta gibi kaldı. 15 gün sonunda tamamen geçmezse 1 hafta ara verip, tekrar yapmayı düşünüyorum.

Kuru lavantayı aktarlardan bulabilirsiniz. Taze olmasına özen gösterin. Ben 5 TL’lik aldım ve 2 büyük kavanoz doldu ve poşette de bir miktar arttı. Her gün 1 tatlı kaşığı kullanacağınızı düşünürsek bence 2-3 liralık almanız yetecektir:) Ayrıca cilt bakımı için lavanta yağı da kullanabilirsiniz. (Bu kür İbrahim Saraçoğlu’nun tarifidir.)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar