Tiroid, beyin ve karaciğeriniz için zerdeçallı şifalı su

Paylaş
 

Tiroid, beyin ve karaciğeriniz için zerdeçallı şifalı su

İnsanlar yüzyıllar öncesinden zerdeçalın faydasını öğrendi ve kullanmaya başladı. Zerdeçallı su güçlü özellikleri sayesinde birçok hastalığa iyi geliyor.

Bir çorba kaşığı kıyılmış zerdeçalda; ( yaklaşık 7gr. )

24 mg kalori

4.4 mg karbonhidrat

0.5 mg protein

0.7 mg yağ

1.4 mg lif

0.5 mg manganez

2.8 mg demir

0.1 mg B6 vitamini

170 mg potasyum

1.7 mg C vitamini

13 mg magnezyum. Bulunur.

Zerdeçalda bunlara ek olarak az miktar da olsa E vitamini, K vitamini, Niyasin, folik asit, kalsiyum, fosfor, çinko ve bakır da bulunmaktadır.

Zerdeçallı su, bu baharatın faydalarını elde etmenin en iyi yollarından biridir ve yapmanız gereken tek şey, bir bardak ılık suya zerdeçal eklemektir. Karıştırın ve sallayın… Kullanmaya hazır.

İşte her sabah zerdeçallı su içmenin faydaları

Karaciğer hasarını önler:

Zerdeçal, karaciğer hasarını önler ve karaciğer hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Safranın doğal üretimini uyarır ve safra kesesinin işlevini iyileştirir.

Beyin sağlığını destekler:

Zerdeçal, beyin hücrelerinin zarar görmesini önleyen serbest radikalleri (vücuda zarar verir) etkisiz hale getiren, Mersin balığı gibi antioksidan kaynağıdır.

Ağrıları hafifletir ve iltahaplanmayı önler:

Kronik inflamasyon, çeşitli hastalıkların ana nedenlerinden biridir ve bu baharat iltahaplanmayı önler, vücuttaki ağrıyı hafifletir.

Tiroid bezinin çalışmasını iyileştirir

Zerdeçal, Haşimoto tiroidi gibi otoümmün tiroid hastalıklarının tedavisinde büyük bir yardımcıdır. Kolesterolü ve tiroid bezini düzenler.

Sütlü Zerdeçal neye iyi gelir

Sütlü zerdeçal altın süt mucizesi: Mucize içecek “sütlü zerdeçal” ile sağlık kaynağı bir içecek hazırlamanız mümkün.

Zerdeçal ve süt sağlığı korumak için içilen geleneksel Ayurveda içeceğidir. Genellikle uyku uyumayı sağlar, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, hazımsızlık, ishal, irritabl bağırsak sendromu, Crohn hastalığı, adet krampları, baş ağrısı ve artrit de dahil olmak birçok hastalığı iyileştirmek için geceleri içilir. DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLA

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar