Lavanta Kürü ile Saç Dökülmelerine Son

Paylaş
 

Bahar ayları geldi ve birçoğumuzun saçları olduğundan fazla dökülmeye başladı. Yazın güneş ışınları ve havuz, deniz suyu gibi saçlarımızın yağ dengesini bozan etkenler sebebiyle saçlarımız dökülüyor. Peki saçlarımızın dökülmesini engellemek için neler yapmalıyız? Evimizde tamamen doğal yöntemlerle hazırlayabileceğiniz bu kür sayesinde saç dökülmelerine son verebilirsiniz. İşte Lavanta Kürü ile Saç Dökülmelerine Son haberimiz.

lavanta

Lavanta Kürü Malzemeleri:

1 tutam (5 gram) lavanta

750 ml su

Lavanta Kürünün Hazırlanışı:

Kaynamakta olan 750 ml suya 1 tutam lavantayı ekleyip karıştırınız. Yaklaşık 5 dakika boyunca kaynatınız. 5 Dakika sonrasında altını kapatıp ılımasını bekleyiniz. Eğer saçınız kirli ise lavanta kürünü uygulamadan önce saçlarınızı yeşil sabun veya şampuanla yıkayıp temizleyiniz. Ardından ılık olan lavanta suyunu saçınıza uygulayınız. Yarım saat lavanta kürünü saçınızda bekletiniz ve ardından sadece su ile durulayınız. Eğer saçınız temiz ise direkt olarak lavanta suyunu saçınıza uygulayınız ve yarım saat bekletiniz. Ardından su ile durulayınız.

Mevsimsel olarak veya hormonal olarak oluşan saç dökülmeniz durana kadar bu kürü haftada 1-2 kez uygulayınız. Günde 80-100 adet saç telinin dökülmesi gayet normaldir fakat özellikle bahar aylarına girerken daha fazla dökülmeler meydana geliyor. Eğer dökülen saçların yerine yenileri çıkıyorsa çok fazla problem olmasa da saç deriniz görünmeye başladıysa problem oluşturmaktadır. Evde kolaylıkla yapacağınız bu kür sayesinde gür saçlarınızı koruyabilir ve saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Dökülmesi için Ceviz Kabuğu Kürü

Saç dökülmeleri için piyasada pek çok şampuan, krem, bitkisel ürünler vs. mevcut. Fakat bunlardan çok da randıman alınmadığı, saç dökülmelerini çok az etkilese de sizlerin istediği oranlarda etki etmediği aşikardır.

Sizlere tavsiyem; piyasadaki ucuz veya pahalı, yanıltıcı saç ürünlerini kenara bırakıp, bunlara itibar etmeyip, vereceğim ceviz kürünü denemenizdir.

Toplumda saçlar için sarımsağın yararlı olduğu dile getirilse de, konunun uzmanları ceviz kabuklarının saç için sarımsaktan daha etkili ve faydalı olduğunu belirtiyor. Özellikle Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu hocalarımız saçların dökülmemesi için ceviz kabuğu kürünü kullanmamızı öneriyor.

Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu Hocalarımızdan Saç İçin Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı ve Uygulanışı

– 20 adet cevizin kabuklarını ayırarak bu elde ettiğiniz kabukları uygun bir tencere içerisindeki 1 litre suda kaynatın.

– Elde ettiğiniz bu su ile günde 2 defa saçlarınızı yıkayın. (Ilık veya soğuk kıvama geldikten sonra..)

– Bunu düzenli şekilde uygularsanız saç dökülmeniz duracaktır.

Anahtar kelimeler: Lavanta kürü ile saç dökülmesine son , dökülmesine, kür, lavanta, sac, saç dökülmelerine, tarifi, ahmet maranki, Ceviz, ibrahim saraçoğlu

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar