Sağlık açısından faydalı olan tatlı atıştırmalıklar

Paylaş
 

Sağlık açısından faydalı olan tatlı atıştırmalıklar. Hemen hemen her insanın tatlı krizi tutar. Peki bu krizi nasıl geçirmeliyiz. Sonuçta tatlı kilo aldırır. Fazlası ise vücuda zarardır. İşte bu noktada Sağlık açısından faydalı olan tatlı atıştırmalıklar devreye giriyor. Hem tatlı ihtiyacınızı gideriyor, hemde sağlık açısından her hangi bir zarar vermiyor.

İşte Sağlık açısından faydalı olan tatlı atıştırmalıklar

1

Çay Çayın nesi tatlı? demeyin. Doğru şekilde yaptığınız çay tüm tatlı ihtiyacınızı karşılayacak hafif bir içecek olabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta seçtiğiniz çayın doğal bir tatlı çay olması. Eğer bunu bulamıyorsanız bal ya da badem sütü ekleyerek çayın tadını daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

2

Smoothie – Meyveli buzlu içecek Yüksek besleyici değerleri olan ‘smoothie’leri ıspanak gibi yeşil sebzelerle de yapabilirsiniz. İçerisine ekleyeceğiniz badem yağı, yoğurt gibi değişik aromalarla damak tadınıza en uygun olan içeceği yapabilirsiniz.

3

Çikolatalı hindistan cevizi suyu Hindistan cevizi suyu potasyum açısından oldukça zengin bir içecek. Siz de bu içeceği çikolata aromasıyla tatlandırırsanız hem lezzetli hem de besleyici bir içecek elde edebilirsiniz.

4

Çilek batırılmış yoğurt Yoğurdunuza çilek batırmaktan daha kolay ne olabilir ki? Ve bu yoğurdu daha ferahlatıcı bir tat için 2 saat dondurucuda beklettiğinizde ortaya bir dondurma çıkıyor.

5

Sorbe Sorbenin yaz aylarında çok tercih edilmesinin sebebi ferahlatıcı ve sadece bir tada sahip olması. Dondurma seven herkesin sevebileceği bir tatlı olan sorbeyi kalori bakımından gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

6

Tarçınlı ballı muz Tarçınla balı birlikte kullanmanız faydalarını arttırdığı gibi lezzetli bir atıştırmalık ortaya çıkarıyor. Dilim şeklinde doğradığınız muzların üzerine biraz bal ve tarçın eklemeniz yeterli.

7

Bademli hurma Bademle hurmanın birleşimini daha önce denemediyseniz şimdi tam sırası! Besin değeri yüksek olan bu iki atıştırmalığı birlikte yediğinizde hem faydaları artıyor hem de tatlı ihtiyacınız karşılanıyor.

8

Meyveli yoğurt Protein, potasyum ve kalsiyumdan zengin bu tarif hem sizi uzun süre tok tutuyor hem de sağlıklı bir atıştırmalık imkanı sağlıyor. Bir kaseye koyduğunuz yoğurt üzerine mısır gevreği, ezilmiş fındık, çikolata parçacığı ve istediğiniz başka şeyleri ekleyebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Sağlık açısından faydalı olan tatlı atıştırmalıklar, tatlılar, hafif tatlılar, diyet tatlılar, şekersiz tatlılar, sağlıklı tatlılar

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar