Göbek şekillerine göre eritme taktikleri

Paylaş
 

Göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için öncelikle göbeğinizin şeklini öğrenmek zorundasınız. Göbek şekillerine göre eritme taktikleri sayesinde göbek yağlarınızdan çabucak kurtulabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız göbek eritme taktikleri…

Göbek-şekillerine-göre-eritme-taktikleri

Göbek şekillerine göre eritme taktikleri

Stres yüzümden oluşan göbek
Bu tip göbekler başarılı ve mükemmelliyetçi insanlarda görülür. Bu tip insanların sindirim sorunları da vardır. Bu yüzden göbekleri olduğundan daha büyük görünür. Kişi strese kapıldığında kortizol hormonu salgılar, bu da yağın karnın etrafına yapışmasına neden olur. Bu kişiler çok fazla kahve içer ve öğünleri atladıkları için abur cuburla beslenir.

Stres göbeği için ne yapmalı?
Erken yatın. Bu da beyinde iştahı kontrol eden leptin hormonunu etkiler. Bu yüzden daha çok yeriz ve şeker tüketim ihtiyacımız artar.
Uyumadan önce meditasyon yapın veya uzun ve sıcak bir duş alın. Bu iyi bir uyku sağlayacaktır. Bu kişilere egzersiz olarak stres seviyesini azaltacak sporlar gereklidir. Yoga, uzun yürüyüşler ve ağırlık çalışmaları en ideal olanlardır.

Lastik şeklindeki göbek:
Bu şekle sahip göbekler yanlış beslenme ve az egzersiz nedeniyle oluşur, zayıflatmak kolaydır. Genellikle ofiste masa başında çalışanlar ve şekerli yiyecekleri sevenlerde oluşurlar.

Lastik göbek için ne yapmalı?
Alkolü azaltın. İçindeki şeker göbeğinizin daha da genişlemesine neden olur. Alkolsüz geçen iki hafta sonunda sağlıklı besinler tüketmeye ve daha çok hareket etmeye özen gösterin. “Az yağlı ve diyet” abur cuburlardan kaçının.
Balık, yumurta, organik et ve sebze gibi yiyecekleri tercih edin. Örneğin güne yumurta, ızgara tavuk ve sebzeyle başlayın. Avokado, fındık gibi iyi yağları tüketmekten korkmayın. Egzersiz olarak ise yürüyüşe çıkmak veya yoga yapmak yararlı olacaktır.

Hamile göbeğiniz varsa
Bu tür göbeğe sahip kadınlar genellikle birkaç yıl önce doğum yapmış olanlar arasındadır. Doğumdan sonra düşen rahim ağırlaştığından göbeğin eski haline gelmesi uzun zaman alır.

Yapmanız gerekenler:
Alt karın bölgesi çalıştırılarak kan akışının burada hızlanması ve gevşeyen kasların sıklaştırılması sağlanmalıdır.
Balık yağı kapsülleri alınarak, yağ depolayan hormonları durdurup yağ yakıcı salınımı artırarak buradaki yağlanma azaltılmalıdır. Fındık, badem, zeytinyağı gibi sindirime yardımcı besinler alınmalıdır.

Küçük göbeğe sahip iseniz…
Bu tip göbeklere sahip olan kadınlar genellikle çok çalışan, kariyer sahibi annelerdir. Genellikle aynı yiyecekleri tüketir ve rutin bir program uygularlar. Bu kişiler egzersiz bağımlısı insanlar bile olabilir. Fazla egzersiz de karın kaslarının bu şekilde bir çıkıntı oluşturmasına neden olabilir.

Küçük göbek için yapmanız gerekenler:
İyi ve lifli besinler tüketilmelidir. Bu sindirim sistemini daha sağlıklı hale getirir. Tam tahıllı ürünler ve yeşil yapraklı sebzeler doğal lif kaynaklarıdır. Yanlış çekilen mekik sırttaki kavisi azaltarak göbeğin daha da öne çıkmasına neden olur. Doğru mekik için 1 dakika boyunca yavaşlamadan mekik çekip daha sonra 10 saniye ara vermeniz gerekir. Çok su tüketin ve sindirilmesi kolay yiyecekleri tercih edin.

Şiş göbek için :
Genellikle sindirim sorunlarına bağlı gaz birikmesi, alerji veya yanlış diyetten kaynaklanan bu tür göbekler, sabah vakitlerinde şişkin görünümdedir. Zayıf, kilolu farketmeksizin her tür kadın bu göbek sorunundan şikayet edebilir.

Yapmanız gereken:
Kişiden kişiye değişen sindirim sorunlarının en yaygın nedeni, tahıl, alkol, mayalılar ve işlenmiş gıdalardan kaynaklanır. Bu gıdaların içeriğindeki şişkinliğin ana sorumlusu olan glüten maddesinden uzak durulmalıdır. Yanlış beslenme veya uzun süreli açlık da şişkinlik yaratır.
Doğru nefes alınmalıdır. Her sabah gevşek bir şekilde sırt üstü uzanılıp 10 kez derin nefes alınıp verilmelidir.

Kaynak:kadınkahvesi.com

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar