Protein diyeti ile zayıflama nasıl yapılır?

Paylaş
 

Protein diyeti ile zayıflama nasıl yapılır?

Dukan diyetinin temelini oluşturan Protein diyeti ile zayıflama nasıl yapılır? Dukan diyetine ilham kaynağı olan diyete doktor Pierre Dukan nasıl bakıyor.

Protein Diyet Listesi İle Kilo Vermek Mümkün!

Protein diyeti spor yapmayı gerektirmeyen bir diyet programıdır. Protein diyetini uygularken sınırsız şekilde tavuk, balık ve kırmızı et tüketmek mümkündür. Fransız doktor Pierre Dukan tarafından öne sürülen bu diyet programının amacı insanları strese sokmadan zayıflatmaktır. Protein diyeti ile kilo vermek konusunda yapılan testler göstermiştir ki, yağ hücreleri kısa sürede yok olmaktadır. Ayrıca protein diyeti uygularken aç kalmayacağınız gibi az bir oranda yağ tüketildiği için vücut önceden depolamış olduğu yağ depolarından harcamaya başlıyor ve bu sayede kilo vermek mümkün hale geliyor.

Protein Diyeti Programı Kaç Kilo Verdirir, Etkileri Nelerdir?

Protein diyeti listesi uygularken ilk hedef beslenme alışkanlıklarında köklü değişiklikler sağlamasıdır.

Bu diyet programını uygularken ilk 10 günlük süreç içerisinde sadece yağsız et, balık, yumurta, yoğurt, süt, tavuk, peynir gibi proteinli besinler tüketilmeli.

Protein diyeti kaç kilo verdirir? Gibi soruları çok sık soruyoruz ve uzmanların bu sorulara karşı yapmış olduğu açıklamalara ve diyeti yapanlar deneyimlerine, yorumlara  göre, bünyeye bağlı olarak 1 hafta içerisinde yaklaşık olarak 3 ile 7 kilo civarında kilo verdirir diyebiliriz.

Protein Diyeti Zararları Yan Etkileri Nelerdir? Zararları Var mıdır?

Protein diyeti ilk yapılmaya başlandığı dönemlerde beslenme alışkanlıklarında köklü değişimlere neden olabileceği için bazı bireyler üzerinde nefes darlığı ve ağız kuruluğu gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bu problemler çok ileri derecelerde yaşanmadığı sürece endişe edilecek bir şey yoktur ve bol su tüketilerek ufak zararların üstesinden gelmek mümkün hale gelmektedir.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar