Çörek otu yağıyla zayıflayın

Paylaş
 

Mucizevi çörek Otu Yağının Zayıflamada kullanımı

Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce, yani günde 3 kez ortalama 200 adet çörek otu tohumunu çiğneyerek yutmak zayıflatmaktadır.

1- Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat evvela 0,7 gr. (yaklaşık 200 adet tohum) yeni öğütülmüş ya da çiğnenerek 1 bardak su ile birlikte yutulacak.

2-Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat evvela 5 damla çörekotu yağı 1 bardak su ile yutulacak.

çörek otunun zayıflatma etkisini şu şekilde gösterdiği düşünülmektedir.

1- iştahı kapatarak, daha fazla yemek yemeyi önleyerek.
2- Karaciğeri temizleyerek sindirimi hızlandırarak.
3- Lubricant (yağlayıcı) özelliğiyle bağırsakları kaygan hale getirerek, yani müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlayarak.

çörek otu

Çörek otu gündelik kullanım miktarı

2-5 yaş arası 5 gr
5-12 yaş arası on gr
12 yaşından büyük olanlarda 15 gr dır.

Çörek otunun gündelik kullanım miktarı 2 veya 3 e bölünerek aç karnına yenmelidir. Bu öğünler sabah öğle arası, ikindi vakti ve yatmadan öncelikle olabilir.

Çörek otunun faydalı olabilmesi için tam sindirilmesi gerekir. Kişide hazımsızlık sorunları varsa giderilmelidir.

Çörek otu öğütülmeden yenirse sindirilemez, öğütülerek yenmesi gerekir. Öğütülmüş çörekotu bekletilmemelidir, yağı kolaylıkla acır ( Oksidasyon) ve zararlı duruma gelir. Çörek otunun öğütülmesinde elektrikli kahve değirmeni kullanılabilir, aletin zorlanmaması için uzun süre öğütme yapılmamalıdır.

Çörek otu hafif acımsı ve baharlı lezzette bulunduğu için insanların damak tadına göre yeme şeklinin geliştirilmesi gerekmektedir.

Çörek otunun bileşiminde bulunan proteinlerin sindiriminin kolay olması için aç karnına mide asidiyle direk münasebet etmesi istendiğinden süt yada yoğurtla yenmesi önerilmemektedir.

Çörek otu çiğneyerek yenirse öteki faydalarına ilave şekilde ağız içi ve dişeti bakımı da oluşturulmuş olur. Bu yeme halinde dut kurusu ya da kuru siyah üzüm beraber yenerek tat düzenlemesi yapılabilir.

Anahtar kelimeler: Çörek otu yağıyla zayıflayın, çörek otu yağı, çörek otu, zayıflatan çörek otu, çörek otu faydaları

Kaynak: www.kadinkahvesi.com

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar