Bağırsakları temizleyen doğal karışım

Paylaş
 

Bağırsakları temizleyen doğal karışım nedir : 50 yaşından sonra kolon kanseri sağlığınız için önemli bir tehdit olacaktır.Doktorlar bu yaşı geçtikten sonra düzenli olarak tarama yapılmasını tavsiye etmektedir.

Hastalığa yakalanmada çok sık görülen neden bilinçsizce yapılan diyetler ve yeterli lif alınamaması. Tipik bir insan günde 10 gramdan az lif tüketirken doktorlar lif oranının günde ortalama 25-30 gram düzeylerine çıkarılmasını tavsiye etmektedir.

İnflamatuar gıdalar yemek ve sağlıksız ucuz  et tüketmek bağırsak iç yüzeyindeki mukus tabakasını arttıracağı için besinlerin absorbe edilmesini engelleyecektir. Bazı durumlarda sindirilmemiş besinler bağırsak duvarlarında sopa gibi takılıp kalacaktır. Bu boşluklarda biriken toksinler de sizi daha yorgun ve şişmiş bir bağırsak ile karşı karşıya getirecektir. Baş ağrısı da yapabilen bu durum yaşam kalitenizi düşürecektir.

İşte sizlere vereceğimiz bu tarif bağırsaklarınız  için nefis bir çözüm olacaktır.

bagirsaklari-temizleyen-dogal-karisim

Malzemeler:

*1-2 adet organik elma yani köy elması

*1 yemek  kaşığı öğütülmüş keten tohumu

*1 yemek kaşığı chia tohumları

*1 su bardağı su

Talimatlar:

Kabuklarını ayıklamadan elmaları küçük dilimler halinde kesin, chia tohumları ile birlikte bu küçük dlimleri karıştırın.Üzerine bir bardak suyu ve keten tohumlarını da katın. Bu şekilde karışımı 10 dakika dinlendirin. Bu 10 dakikalık süre sıvıyı emerek şişmesi için yeterli süredir. En son karışımı bir kaba alarak yiyin.

Sabah ve akşam bu karışımdan 2 hafta boyunca tüketin. Bu 2 haftalık süre içinde düzenli beslenmeye alkol tüketmemeye şeker tüketmemeye ve sağlıklı doğal kırmızı et tüketmeye dikkat edin.

Keten tohumu omega 3 lif protein ve antioksidan içerir. Kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller onlarla savaşır. Chia tohumları bağırsakları temizler besinlerin emilimini kolaylaştırır. Elma gevşek dışkı yapısı ile bir jel kıvamında bağırsakları süpürme etkisi yaratır.

Yağları eriten Keten tohumu Kahvaltısı ile zayıflamak için tıklayın

Chia tohumu nedir faydaları neler öğrenmek için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar