Yumuşacık Ellerin Sırrı (İki Malzemeli Nem Bombası)

Yumuşacık Ellerin Sırrı
Paylaş
 

Ellerinizin ekstra bakıma ihtiyaç duyduğu mevsime geldik. İşte kuru ve çatlamış ellere uygulayabileceğiniz en doğal tarif…

Soğuk havanın kendini gösterdiği bu günlerde elleriniz ekstra bakıma ihtiyaç duyabilir. Cilt ve vücut bakımı kadar ilgiye ihtiyaç duyan ellerinizi nemlendirmek ve yumuşacık ellere sahip olmak tahmin ettiğinizden de kolay. Üstelik bunun için kimyasal ürünlere de ihtiyacınız yok.Hava koşulları, su ile temas ya da yaptığınız işlerin sonucu olarak ellerinizde kuruluk ve çatlama, pütürlü görünüm hatta kanama gibi problemler gözlemliyorsanız siz de bu doğal yolla hazırlayabileceğiniz karışımı uygulayabilir daha genç ve yumuşak ellere sahip olabilirsiniz.İşte ihtiyacınız olan ilk ve temel malzeme: Limon! Limonla yapabileceğiniz iki ayrı tarif var bunlarından birincisi, limon ile hazırlanan el bakımı peeling’i.

Limonlu peeling

Bu peeling için malzemeler: Yarım limon suyu, 2 çay bardağı ılık su, ikişer çay kaşığı badem yağı ve tuz.Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kaba koyarak güzelce karıştırın. Daha sonra ellerinize masaj yaparak 10 dakika kadar uygulayın. Uygulamadan sonra bu karışımın elinizde 2 saat kadar beklemesi gerekir. Bunun için ellerinizi temiz bir bezle sararak bekleyebilirsiniz. Sürenin sonunda ellerinizi yıkayın ve ılık suyla durulayın. Yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayın. Bu maskeyi 2-3 günde bir uygulayın.

Limon ve zeytinyağı ikilisini hafife almayın!

Hazırlayabileceğiz bir diğer tarif de sadece limon ve zeytinyağından oluşuyor. Cildi nemlendirme konusunda çok etkili ürünlerden biri olan zeytinyağı da bu peeling’i destekleyecek.Hazırlanışı: Yarım limonun suyu ile yarım çay bardağı zeytinyağını karıştırın ve yine ellerinize masaj yaparak sürün. Yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın.

Doğal magnezyum kremi nasıl yapılır

BU KARIŞIMI TIRNAKLARINIZA DA UYGULAYABİLİRSİNİZ!

Bu karışımların bir diğer güzel tarafı ise tırnaklarınızın bakımı için de kullanılabilir olmaları. Ellerinize masaj yaparak uygularken tırnaklarınızı da buna dahil edebilir ve böylece tırnaklarınızdaki çukurların, sararmaların ya da tırnaklarınızın arasında kalan oje lekelerinin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar