Yemeklerinizin iyice piştiğine emin olun

Yemeklerinizin iyice piştiğine emin olun
Paylaş
 

Yemeklerinizin iyice piştiğine emin olun

Son zamanlarda bir et modasıdır gidiyor, Ünlü restoranlarda yüksek miktarlarda para ödeyerek et siparişi veriyoruz ve herkesin dilinde bu var, “az pişmiş olsun, çok fazla pişmesin”… Aman uyarıyoruz herkesi yemeklerinizin iyice piştiğine emin olun. Özellikle et, sakatat yiyorsanız çok fazla özen gösterin. Sebebini bir örnek ile açıklayalım.

Fotoğrafta gördüğünüz ayağın sahibi talihsiz adam 42 yaşında ve ayağında oluşan kızarıklığı bacağındaki varislerden sandı ve pek de önemsemedi. Aradan günler geçtiğinde ayağındaki varis benzeri izin yer değiştirdiğin far ketti ve doktora gitmeye karar verdi.

Doktor muayene ettiğinde gözlerine inanamadı. Bu bacağının üst kısmında olan sıradan bir varis değildi…  Yiyeceklerin tam pişmemesi sonucu “cutanteous larva migrans” olarak bilinen bir kurt ağız yoluyla bağırsaklara geçmiş, orada larva ve yumurta dönemini tamamlamış ve kana karışarak ayağa kadar ilerlemişti. Hemen gerekli tedaviye başlandı, kandaki ve vücuttaki mikrop daha fazla ilerlemesi kesildi… Operasyon ile de ayağındaki kurt temizlendi ve adam sağlığına kavuştu.

Bu yazımızda size vurgulamak istediğimiz, lütfen yemeklerinizi özellikle de et ve yumurta gibi riskli gıdaları iyice pişirerek servis edin. Sebze ve meyvelerinizi de sirkeli su ile iyice temizleyin.

Bu yazımızı paylaşarak son zamanlarda moda olan az pişmiş, çiğ et tüketimine karşı tanıdıklarımızı uyaralım…

Bağırsak Solucanı ve Kurtlara doğal çözüm

Bağırsak Solucanı ve Kurtlara doğal çözüm: Parazit ve bakterilerden doğal yollarla vücudu temizleme. Çoğumuz vücudumuzda bulunan bakterilerin sağlığımız üzerine etkisinin habersizdir Ayrıca hastaların %80’inde  birden fazla parazit ve bakteri vardır. Yapılan araştırmaya göre ortalama bir insan da yarım kilodan fazla parazit bulunabilir.

Peki bu parazitler vücudumuzda ne gibi etkiler yapıyor?

Parazitler; vitamin ve mineralleri vücuttan emer karşılığında ise vücudumuz için negatif toksinler bırakır. Bu parazitler vücudumuzda organizmaların ve organların hasar görmesine neden olur, hatta ölüme bile sürükler. Hijyenik olduğuna inandığımız pek çok üründe dahi parazit bulunur ve %100 olarak parazitlerden arındırmak imkansızdır.

Parazitler vücuda nasıl giriyor?

Yıkanmamış veya az yıkanmış sebze ve meyveler,

Az pişmiş et ve balıklar,

Evde beslediğimiz kedi ve köpeklere dokunmak, onları sevmek, okşamak ve dışkılarından,

Hava yoluyla,

Kirli eller ve kirli paralardan,

Deniz Göl havuz gibi toplu kullanılan ortamlardan buluşabilir. DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar