Sahte pirinç nasıl anlaşılır sahte pirinçi anlama testi

Sahte pirinç nasıl anlaşılır sahte pirinçi anlama testi
Paylaş
 

Sahte pirinç nasıl anlaşılır sahte pirinçi anlama testi :  Çin, her yıl 200 tondan fazla pirinç üretiyor; bu yüzden dünyanın en büyük pirinç üreticisi olarak kabul ediliyor. Kore Times gazetesi son zamanlarda Çin pirincinin plastikten dolayı genel sağlığımız için son derece tehlikeli olduğunu gösteren bir çalışma yaptığını bildirdi.

Aslında, Çinli üreticiler plastik ve patates nişastasından yapılmış pirinç aromasıyla buğulanmış yapay pirinç satıyorlar. Ne yazık ki, birçok araştırmadan sonra, bu yapay Çin pilavının bir plastik torbaya denk plastik içerdiği keşfedilmiştir.

Neyse ki, bu sahte pirincin farkına varabiliriz, yapmanız gereken tek şey şu basit ipuçlarını takip etmektir:

Havanda ezme ve harç testi

Önce birkaç pirinç tanesi alıp ezin. Bundan sonra onları yakından izleyin ve pirincin ince beyaz tozu oluşturmaya başladığını fark ederseniz, organik olduğu anlamına gelir. Öte yandan, sarı lekeler var ise yapay pirinç olduğu anlamına geliyor.

Ateş ile test

Tek yapmanız gereken birkaç pirinç çekirdeği yakmaktır. Eğer yanarlarsa, pirincin sahte olduğu anlamına gelir.

Su ile test

Bir bardak suya bir çorba kaşığı pirinç ekleyin ve eğer camın altına düşerse, organik olduğu anlamına gelir.

Sahte pirinçler tehlike saçıyor!

Kalıp ile test

Bir avuç pirinç suda pişirin. Sonra pirinci plastik bir kaba koyun ve birkaç gün boyunca güneşli bir yerde bırakın. Organik ise, pirinç küflü hale gelir, ancak değilse, sahte olduğu anlamına gelir.

Bir daha pirinç satın aldığınızda organik mi yoksa sahte mi olup olmadığından emin değilseniz, bu basit ipuçlarını deneyin ve gerçeği sadece birkaç dakika içinde keşfedebilirsiniz…(www.bayanlarbilir.com sitesine aittir, izinsiz ve aktif link verilmeden alınamaz.)

Siyah pirincin faydaları

Son dönemde market raflarında gördüğümüz siyah pirinç özellikle besin değerlerinin yüksek olmasından dolayı oldukça tercih ediliyor. Peki siyah pirincin nasıl faydaları var?İşte beyaz pirinçten kat kat yararlı olan siyah pirinci tüketmek için sebeplerimiz… OKUMAYA DEVAM ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Pirinç suyunun faydaları neler : Çoğumuz pirinç suyunun faydalarından habersiz. Pirinç piştikten sonra kalan suyun besleyici özellikleri oldukça fazladır.

Bir kaba pirinç koyun ve suyla yıkayın, birkaç yıkamadan sonra pirinç temizlendikten sonra son kez suya koyun ve pişene kadar kaynatın. Daha sonra suyunu süzerek biriktirin. Kalan pirinç suyundan bir bardak içerek vücudunuzda neler olduğunu maddeler halinde anlatacağız. Devamı için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar