Pirinç suyunun faydaları neler

Pirinç suyunun faydaları
Paylaş
 

Pirinç suyunun faydaları neler : Çoğumuz pirinç suyunun faydalarından habersiz. Pirinç piştikten sonra kalan suyun besleyici özellikleri oldukça fazladır.

Bir kaba pirinç koyun ve suyla yıkayın, birkaç yıkamadan sonra pirinç temizlendikten sonra son kez suya koyun ve pişene kadar kaynatın. Daha sonra suyunu süzerek biriktirin. Kalan pirinç suyundan bir bardak içerek vücudunuzda neler olduğunu maddeler halinde anlatacağız.

  1. Pirinç suyu Cildin kurumasını önler
  2. Pirinç suyu Kanseri önler
  3. Pirinç suyu enerji kaynağıdır
  4. Pirinç suyu ishali tedavi eder
  5. Alzheimeri önler
  6. Güneşten korur
  7. Viral enfeksiyonlara karşı savaşır

Yaz aylarında kuruyan cildi besleyerek kurumasını önler. Ter yolu ile attığımız tuz miktarını dengeler ve dehidrasyonu azaltan mükemmel bir içecektir.

Düzenli pirinç suyu içmek kanseri önleyebilir.

Karbonhidrat açısından oldukça zengin olan pirinç suyu mükemmel bir enerji kaynağıdır. Sabahları dışarı çıkmadan bir bardak pirinç suyu içmek enerjinizi arttıracaktır.

Yetişkinlerde ve bebeklerde pirinç suyu ishali azaltır. Bebeklerde dışkı çıkışının hacmini ve sıklığını azaltarak ishali kontrol altına alır.

Bazı kaynaklara göre alzheimere karşı tedaviyi destekleyici özellikleri olduğu belirlenmiş fakat kesinleşmemiştir, araştırma devam etmektedir.

Pirinçte bulunan orizanol maddesi güneşin yolladığı UV ışınların etkisini azaltır. Cildi korur ve destekler.

Viral enfeksiyonlara bağlı kusma mide bulantısı gibi yan etkileri azaltarak tedavi sürecine destek olur.

detoks

Haberin devamı için resme tıklayın.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar