Diz Tendon ve Bağlarını Güçlendirme Yöntemleri

Paylaş
 

Diz Tendon ve Bağlarını Güçlendirme Yöntemleri : Jelatin, tendon ve bağlarınızı güçlendirmek için etkili bir yoldur. Ayrıca saçınıza, tırnaklarınıza ve cildinize de iyi gelir. Isırgan otu da tendon ve bağlarınızı güçlendiren silis, magnezyum, potasyum ve klorofil yönünden oldukça zengindir.

Özellikle dizin hareket etmesini sağlayan noktalarında bulunan tendon ve bağlar vücut yapısının kritik yapı taşlarındandır. Kas ve kemikleri birbirine bağlayarak eklem fonksiyonlarının düzgünce çalışmasını sağlarlar.

Eğer dizlerinizde çok fazla zorlanma varsa ve ağrı çekiyorsanız, bu makale tam size göre. Diz tendon ve bağlarının güçlü olmaları için bütün vitamin ve mineralleri sağlayan uygun bir beslenmeye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Bu hem hayat kalitenizin artmasını sağlar hem de ağrılarınızı azaltır.

1. Diz tendon ve bağlarını güçlendirmek için kolajen yönünden zengin bir tarif

Yazımıza güzel bir tavsiye ile başlayacağız: Şekersiz jelatin her zaman evinizde elinizin altında bulunması gereken bir şeydir. Neden? Çünkü jelatin saç, tırnak ve cildinizin yanında tendon ve bağlarınızı da beslemek için mükemmel bir yöntemdir. Şekersiz doğal jelatin en sağlıklı seçimdir, çünkü “kolajen protein” olarak bilinen maddeyi yüksek oranda içerir.

Bu, diz tendon ve bağlarınızı güçlendirir, saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlar, ayrıca tırnaklarınızı güçlendirir. Aşağıdaki tarifi rahatlıkla deneyebilirsiniz:

  • İyice olgunlaşmış 1 muz
  • 1 portakal suyu
  • 2 yemek kaşığı şekersiz jelatin (40 gram)
  • 2 yemek kaşığı bal (60 gram)
Hazırlanışı;
Öncelikle portakalın suyunu sıkarak işe başlayın. Ardından muzun kabuklarını soyup ezin. Tamamen sararmış ve üzerinde küçük siyahlıklar oluşmuş olgun muzları tercih etmelisiniz, çünkü tendon ve bağları güçlendirmek için en uygun besini bunlar içerir. Buna ek olarak, muzun vücudunuzu canlandıracak karbonhidratın yanında ayrıca size doğal enerji ve protein de sağladığını unutmayın. Portakaldan elde edeceğiniz C vitaminini de eklediğiniz zaman haftada en az iki kere içmeniz gereken “ilaç gibi bir kokteyl” oluşturacaksınız. Ezdiğiniz muza bal ekledikten sonra jelatini hazırlamaya geçebilirsiniz. Öncelikle jelatinin suda çözünmesini sağlayın, ardından daha iyi sonuç alabilmek için benmari usulüyle ısıtın. Ayrıca portakal suyunu da biraz ılık hale getirin ve ardından topaklanmasını engellemek için jelatini yavaşça portakal suyuna ekleyin.
Şimdi uygun bir kalıp bulma zamanı. Jelatin ve portakal suyu karışımını bu kalıba dökün ve ardından buzdolabında beklemeye bırakın. 15 – 20 dakika bu şekilde bekleyin. Süre dolduktan sonra kalıbı bir tabağa ters şekilde kapatarak ayırın ve üzerine bal ve muz karışımını ekleyin. Bu tatlıya bayılacaksınız!
limon
2. Limon ve ısırgan otlu tarif
Gereken malzemeler;
  • 80 gram ısırgan otu
  • 1 limonun suyu
  • 1 litre su

Hazırlanışı;Hazırlaması oldukça kolay bir tariftir. Bu ısırgan otlu karışımı haftada üç kere içebilirsiniz. Tek yapmanız gereken gün boyunca içebileceğiniz çayınızı bir litre suyla hazırlamak. Isırgan otu, vücuttaki tendon ve bağları güçlendirmek için harika olan silis, magnezyum, potasyum ve klorofil yönünden çok zengindir.

Peki bu kolay tarifi nasıl hazırlayacaksınız?

Öncelikle bir litre suyu kaynatın. Ardından ısırgan otunu ekleyin. Taze veya kurutulmuş olmasının önemi yoktur. Ardından karışımı 15 dakika demlenmeye bırakın.
Hazırladığınız karışımı cam bir şişeye süzün. Kapağını kapatın ve bir saat öylece bırakın. Bu süre geçtikten sonra oda sıcaklığındaki çayınızdan ilk bardağı içebilirsiniz. Fakat bundan sonra çayınızı tekrar ocağa koyun. Birkaç damla limon ve iki yemek kaşığı bal ekleyin. Çok güçlü bir aroma elde edeceksiniz; ancak eklediğiniz doğal tatlandırıcıyla tadı daha iyi olacak. Isırgan otu ve limonla hazırladığınız bu çayı haftada üç kez içmeyi unutmayın. Diz sağlığınızın nasıl arttığını fark edeceksiniz.
loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar