Mısır koçanı ile mısır patlatması nasıl yapılır

Paylaş
 

Evde mısır patlatmak zahmetli ve patlarken etrafa dağılan bir eylemdir. Birazdan size Mısır koçanı ile mısır patlatması nasıl yapılır video üzerinden anlatmaya çalışacağız. Üstelik tereyağı ile yapılıyor ve çok da sağlıklı.

Nasıl yapılır?:

  • Mısır koçanını yapraklarından ve püsküllerinden ayırın
  • Doğal tereyağı ile mısırın etrafını patlaması için kaplayın (tuz atmayın)
  • daha sonra isterseniz mikrodalga fırına direk koyun isterseniz simitçilerin kullandığı yada fırınlarda olan kağıt ekmek koyma poşetlerinin içerisine mısır koçanını koyun ve böyle mikrodalga fırına verin.
  • Mısırın tazeliğine göre 3 dakika yada 4 dakika olarak fırını ayarlayın.
  • Bazı fırınlarda sıcaklık seviyesi de mevcut, onlar içinde şöyle bir kıyaslama yapabilirsiniz. Örneğin 4 kademeli bir dece var ise makinanızda siz 3 e getirin. Yani seviye ortadan fazla olmalı ama max. seviyeye de getirmeyin.
    Mısırların siyah olmasını istemeyiz 🙂
  • İşte bu kadar artık lezzetli ve doğal bol tereyağlı mısır patlatmanız hazır.
  • Daha sonra doğal tuz üzerine ekleyebilirsiniz, damak tadınıza kalmış (Tuzlar mutlaka doğal ve işlenmemiş olmalı.)

Bu anlattığımız Mısır koçanı ile mısır patlatması nasıl yapılır video için alttaki youtube linkine tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

Afiyet olsun…. Eğer beğendiyseniz tarifimizi sosyal medyadan paylaşarak çevrenizdekilerin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunabilirisiniz.

Bu haberi okuyan ziyaretçilerimize önerimiz Otomatik hamur açma aleti videomuzu da izlemenizdir.

İddia ediyoruz pişman olmayacaksınız:

Biz yıllardır oklavayla saçla boşuna uğraşmışız, emeklerime yazık dedirten, görünce hayretler içinde kalacağınız ve hayran olacağınız aleti kim yaptıysa çok zekiymiş diye iç geçirten videoya gitmek için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar