Kekik kanserli hücreleri yok ediyor

Paylaş
 

Kekik kanserli hücreleri yok ediyor ! Yıllarca etin lezzeti için attığımız kekik kanserli hücreleri yok ediyor. Tam bir şifalı bitki. Kekiğin faydaları sizi şaşırtacak…

Kekik-kanserli-hücreleri-yok-ediyor

Kekik etin, ızgara balıkların, domatesli, zeytinli ve peynirli salataların, salata soslarının olmazsa olmazlarındandır. Asırlardan gelen bir kültür olarak devam etmektedir. Eskiden çocukların karnı ağrıdığında da kaynatılıp içirilir, ağrıyan yere yağı sürülürdü. Tam bir şifa kaynağı. Eskilerin vazgeçilmez doğal ilacıdır. Öksürük başladığında da hemen çayı yapılırdı. Tazesi çıkmaya başladığında da hemen alınır ve kurutulurdu.

Kekik kanserli hücreleri yok ediyor!
Kekik sadece etin ya da kimi sebzelerin üzerine serpilen bir baharatın çok ötesinde şifalı bir bitki. İçerdiği uçucu yağlar ve ‘timol’, ‘rosmarinik asit, ‘karvakrol’, ‘ursalik asit’ gibi maddeler sayesinde kuvvetli mikrop öldürücü ve antioksidan etki yapıyor. Bu etki sayesinde de vücuttaki bir çok hastalıklı hücreyi yok ediyor.

Serbest oksijen radikallerinin sebep olduğu zararları engelliyor, hastalıklara karşı direnci arttırıyor. Ve yaşlanmayı geciktiriyor.

Yine 10 yıl kadar önce yapılan bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre kekiğin içerdiği maddelerden Karvakrol, tümörlerin gelişimini yavaşlatıyor.
Aynı zamanda kanser hücrelerini intihara sürüklüyor ve kanserin gelişimini durduruyor.
Kekiğin farklı bölgelerde iklim kuşaklarında yetişen 300’den fazla türü olduğu tahmin ediliyor.
Kekik vücutta yağlanmayı engelleyen bitkiler üzerine yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre vücutta yağlanmayı da defne yaprağı, zencefil, zeytin yaprağı gibi yüzde 20 oranında azaltıyor.
Kekik kanserli hücreleri yok ediyor!

Kekiğin faydalarını özetleyecek olursak:

Kansere karşı savaşır.
Mikrop öldürücüdür, üst solunum enfeksiyonlarında rahatlatıcıdır.
Antioksidandır hücre hasarının önüne geçer.

Etiketler: Kekik kanserli hücreleri yok ediyor, kanser, sağlık, yaşam, gündem

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar