Saç dökülmesine ceviz kabuğu kürü

Paylaş
 

Saç dökülmesine ceviz kabuğu kürü : Saç dökülmeleri için piyasada pek çok şampuan, krem, bitkisel ürünler vs. mevcut. Fakat bunlardan çok da randıman alınmadığı, saç dökülmelerini çok az etkilese de sizlerin istediği oranlarda etki etmediği aşikardır.

Toplumda saçlar için sarımsağın yararlı olduğu dile getirilse de, konunun uzmanları ceviz kabuklarının saç için sarımsaktan daha etkili ve faydalı olduğunu belirtiyor. Özellikle Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu hocalarımız saçların dökülmemesi için ceviz kabuğu kürünü kullanmamızı öneriyor.

Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu’ndan Saç İçin Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı ve Uygulanışı

Saç dökülmelerini engellemek için;

– 20 adet cevizin kabuklarını ayırarak bu elde ettiğiniz kabukları uygun bir tencere içerisindeki 1 litre suda kaynatın.

– Elde ettiğiniz bu su ile günde 2 defa saçlarınızı yıkayın. (Ilık veya soğuk kıvama geldikten sonra..)

– Bunu düzenli şekilde uygularsanız saç dökülmeniz duracaktır.

Cevizin Diğer Faydalarına Göz Atabilirsiniz

* Cevizde bulunan yüksek oranlardaki omega-3 yağ asitleri kalp rahatsızlıklarını, inmeyi, diyabeti, yüksek kan basıncını ve klinik depresyonu etkili şekilde azaltmaktadır. Ceviz yediğinizde kandaki kolesterol seviyeniz düşer ve kalp atışlarınızda düzensizlik varsa bunun önüne geçer.

* Cevizde bulunan fitosteroller, prostat kanseri, kalın barsak ve göğüs kanseri çeşitlerinden korunmamızı sağlıyor, ayrıca bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor.

* Damarlarımızda daha az pıhtılaşma özelliği olan kan çeşidinin üretimine ve iyi kolesterol seviyesinin kötü kolesterol seviyesine oranla artmasına destek oluyor, kolesterolün damarları tıkaması durumunda önemli bir işlem olan şişme ve kızarıklığı azaltıyor.

* Cevizdeki yağ asitlerinin kalp rahatsızlıklarını engelleme etkileri mevcuttur.

* İnsan beynine benzeyen ceviz, kavramayı, öğrenmeyi ve anlamayı geliştirir. Asya kıtasında ceviz sürekli beyin gıdası niyetiyle kabul edilir ve tüketilir. Ayrıca bu tip ülkelerde öğrenciler, sınavların heme öncesinde ceviz yiyerek notlarını yükseltebileceklerini düşünüyorlar.

* Cevizin, antioksidan özellikte olması sebebiyle kardiyovasküler ve sinir sistemine zarar veren parkinson ve alzheimer gibi çok güçlü hastalıkların oluşmasını engellediği ya da azalttığı iddia edilmektedir.

043

Ceviz yaprağı faydaları ve çayı

-Akan kanı durdurur.

-Tonik etkisi ile arındırma sağlar.

-Bağırsakta yaşayan kurtları döker.

-Kanı temizler.

-Kan şekeri düşürür.

-Kabızlıkta iyi bir alternatiftir.

-Çocuklarda iştah açar.

-Egzama, mantar, uçuk, uyuz, sivilce gibi deri hastalıklarında etkilidir.

-Ağız içi hastalıklarına iyi gelir. Özellikle diş eti hastalıklarında güzel sonuçlar elde edilir.

-Ayak kokusuna ve terlemesine iyi gelir.

-Saç dökülmesini engeller.

-Boğaz hastalıklarında gargara olarak kullanılabilir.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar