Karabiber çayı ile zayıflamak

Paylaş
 

Karabiber çayı ile zayıflamak : Karabiber hemen hemen herkesin evinde var fakat bu özelliğini çok az kişi biliyor. Karabiber çayı ile selülitten kurtulun, kilo verin ve sigara içiyorsanız sigarayı bırakın.

Hemen karabiber çayı nasıl hazırlanır anlatalım:

Önce çaydanlığa 2 bardak su koyun ve kaynatın. Ardından 15- 20 tane öğütülmemiş karabiber ekleyin, tatlandırıcı için stevia bitkisini ya da hurma şekeri kullanabilirsiniz. İyice demlendikten sonra ılık olarak içerseniz eğer vücuttaki selülitleri parçalayarak kilo vermeyi hızlandıracaktır. Olgunlaşmamış serbest halde bulunan yağ hücrelerini de parçalayarak yağ oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Fransızlar yıllar önce yağları parçalayan aktif bileşeni bulduk diyerek karabiberden bahsetmişlerdir bilimsel kitaplarında.

Kilo vermenin yanında karabiber çayı anti-mikrobiyal etkiye de sahiptir ve ve karabiber buharını teneffüs ederseniz sigarayı da bırakmaya yardımcı olur. Öksürüğü keser, aileniz ve çocuklarınız için zararsız bir içecektir.

KARABİBER ÇAYI ZAYIFLATIR MI?

Kilo vermek için birçok yöntem denenir. Vücuttaki yağların yakılması, sindirim sisteminin hızlandırılması, kalorisi düşük yiyecekler tüketmek, spor yapmak ve daha birçok yöntem zayıflamak için etkilidir. Karabiber çayı da zayıflamaya etki eden bir çaydır. Karabiber çayıyağ hücrelerini parçalar. Böylece vücutta yağ birikmesini engeller. Bu şekilde zayıflamaya yardım eder. Aynı zamanda vücutta selülit oluşumu da engellenmiş olur. Karın bölgesindeki yağları yakar, aynı zamanda obezite ile mücadele için de kullanılabilir.

KARABİBER ÇAYI TARİFİ

Karabiber çayı nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak bu şifalı çay birkaç farklı şekilde hazırlanabilir. Karabiber ile birlikte bal, limon da kullanılarak karabiber çayı yapılabilir.

  • Bir fincan su bir cezvede kaynatılır. Bir fincanın içine bir çay kaşığı karabiber konur. Üzerine 2 yemek kaşığı bal eklenir. Cezvede kaynatılan su fincana ilave edilir. 10-15 dakika kadar karabiber ile bal demlenir. Demlendikten sonra süzülür ve karabiber çayı tarifi hazırdır. Bu tarif için taze çekilmiş karabiber kullanılmalıdır.
  • Diğer karabiber çayı tarifi için; yine bir fincan su kaynatılır. Kaynadıktan sonra su ocaktan alınarak fincana dökülür. Kaynamış suyun içine bir çay kaşığı karabiber ve bir tatlı kaşığı bal eklenir. Üzerine yarım limon suyu sıkılır. Çay kaşığı yardımıyla karabiber, bal ve limon karıştırılır. Ilındıktan sonra içilir.
loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar