Kabak çekirdeğinin mucize faydaları

Kabak çekirdeğinin mucize faydaları
Paylaş
 

Kabak çekirdeğinin mucize faydaları

Kabak çekirdeğinin mucize faydaları: Bilim adamları kabak çekirdeğinde bulunan kukurbitasinlerin kanser hücrelerini tahrip edebildiğini buldu. Vücudumuzda kukurbibatisinler ne kadar çoksa kansere yakalanma riskimiz o kadar azdır.

Çiğ balkabağı çekirdekleri zihinsel ve fiziksel sağlığı geliştiriren faydalı bileşikler içerir. Bu küçük çekirdeklerin kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı olabileceğini kim düşünüyordu?

Kukurbitasinler büyük bir anti-flamatuar potansiyele sahiptir ve çok sayıda erken evre kanser tedavisinde kullanılabilir. Alman bilim adamları, göğüs kanseri riskini azaltmak için kabak çekirdeğinin menopozdaki kadınlar için büyük bir yardımcı olabileceğini de buldu. Kabak çekirdeği düzenli olarak tüketildiğinde göğüs kanseri riskini %24 e düşürdü.

Kabak çekirdeği, magnezyum, manganez, bakır, potasyum, kalsiyum,demir,fosfor,selenyum ve diğer minareler bakımından zengindir. Kabak çekirdeği lifleri sindirimi arttırır ve tohumlar biyolojik olarak kullanılabilir protein içerir.

Magnezyum ve çinko besin maddelerinin emilimine katkıda bulunur, bu nedenle besin eksikliklerinin neden olduğu sağlık sorunlarıyla uğraşanlara kabak çekirdeği önerilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, kan şekerinizi düşürmek, verimli uyumak, cildinizin gerginliğini arttırmak ve görmeyi arttırmak için günlük menünüze kabak çekirdeği ekleyin.

Çinko ve fitosteroller özellikle beta-sitosterol, anormal prostat kanseri hücrelerinin gelişimini önler. Antienflamutuar etkisi, DNA onarımını teşvik eden ve hastalığın erken evrelerinde kanser gelişimini önleyen oksidatif hasarı önler.

Kabak çekirdeği yağı, prostat problemlerinin tedavisinde mükemmel bir uygulamadır.Serbest radikal hasarını önleyen ve kanser gelişimini engelleyen fitokimyasal maddeler ve antioksidanlar açısından zengindir.  Mutfakta her zaman bir şişe kabak çekirdeği yağı bulundurun ve tüketin. Ayrıca salatalarınıza da bu yağdan damlatabilirsiniz. Bu yağ omega-3 yağları bakımından zengindir. Isıtarak bu yağı tüketmeyin çünkü sıcaklık bu besinde bulunan yararların etkisini azaltır.

Sonuç olarak kabak çekirdeğini daima çiğ yemelisiniz. Kabak çekirdeği yağını başta salatalar olarak her yemeğe kullanabilirsiniz. Ayrıca tadını sevmeyenler için preslenmiş hap şeklinde satılan kabak çekirdeği de bulunmaktadır.

 

Kabak çekirdeği kürü ile prostat tedavisi iyi huylu kötü huylu prostat

Kabak çekirdeği yağı nasıl yapılır

Kabaktaki çekirdekleri çıkartın ve güzelce yıkayın. Daha sonra bir peçeteye serip kurutun. Şimdi alüminyum folyo üzerine çekirdekleri serin ve fırına verin. Biraz beklettikten sonra çekirdekleri sıkıştırıcı ile ezerek mümkün olduğunca yağını çıkartmaya özen gösterin. Bu yağı zeytinyağı gibi salataların üzerine dökün. Faydasını 1 hafta içinde göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar