Gebre Otu Faydaları Kapari Bitkisi neye iyi gelir

Paylaş
 

Gebre Otu Faydaları Kapari Bitkisi neye iyi gelir

Gebre Otu Faydaları Kapari Bitkisi neye iyi gelir: MS HASTALIĞININ TEDAVİSİNDE KAPARİ NASIL KULLANILIR? KAPARİ’NİN MS HASTALARINA FAYDASI NEDİR?

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz kapari (diğer adı: gebre otu) bitkisinin faydaları ve kapari bitkisi ile yapılan çayın yararlarından yazımızda bahsedilmektedir. Siz de faydalarını öğrenince, en kısa zamanda mutfağınızda yer vereceksiniz…

KAPARİ NEDİR? Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde yetişen kapari bir diğer adıyla gebre otu içerisinde bulunan potasyum, kalsiyum ve fosfor bakımından bir çok faydası olan bir bitkidir. Ayrıca bu bitkinin tomurcuklarında A vitamini ve protein oldukça zengin miktarda bulunmaktadır.

Kapari yalnızca hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde değil bu şifalı bitki; gıda, kozmetik ve ilaç sanayisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca turşu, salata ve garnitür olarak da tüketilmektedir.

Gebre Otu Faydaları Kapari Bitkisi neye iyi gelir  ve Gebre Otu Çayının Faydaları Nelerdir?

* Ağrı kesici özelliği vardır.
* Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık giderici etkisi vardır.
* Felç olma riskini azaltmaktadır.
* Romatizmal rahatsızlıklarda tedavi edici etkisi vardır.
* Mide rahatsızlıklarında ve ülser hastalığında tedavi edicidir.
* Tümör oluşumunu engelleme özelliği vardır.
* Kalça rahatsızlıklarında tedavi edicidir.
* Hemoroid rahatsızlığının tedavisinde önerilmektedir.
* Kapari karaciğer dostu bir bitkidir.
* Cinsel performans artırıcı bit bitkidir.
* MS hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
* Adetlerin düzenli olmasında etkilidir.
* Balgam söktürücü etkisi vardır.
* Gut hastalığının tedavisinden kullanılmaktadır.
* İskorbit hastalığı olanlara iyi gelmektedir.
* Kaparinin idrar söktürücü etkisi vardır.

Gebre Otu Nasıl Yenir, Nasıl Kullanılır?

Kapari turşusu oldukça lezzetli bir turşudur. Turşu olarak tüketileceği gibi salatalarda ve balık yemeklerinde de oldukça lezzet verici bir bitkidir. Pizza üstünde de kullanılabilir.

KAPARİ MS Hastalığını Tedavi Ediyor…

Araştırmalara göre MS hastalığının tedavisinde oldukça faydalı bir bitkidir. Bu hastalığa yakalanan kişilerin sabah ve akşam 2 öğün aç karnına olmak üzere gün aşırı küçük bir kavanoz tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Dilerseniz zeytinyağı ve limon ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Kapari Çayı Nasıl Yapılır?

Öncelikle 6 bardak sıcak suyun içerisine 1 çay kaşığı kapari çayı ilave ediniz. Ardından 5 dakika kadar demlemeye bırakınız. Şeker ilave etmeden tüketmenizi tavsiye ederiz. Bu çayı sabah, öğle ve akşam 3 öğün yemekten önce aç karnına tüketmenizi tavsiye ederiz. Çayını aktarlardan veya internet üzerinde güvenilir sitelerden satın alarak kullanabilirsiniz.

Kapari Çayı Neye İyi Gelir?
Kapari çayı sakinleştirici etkisi olan bir çaydır. Ayrıca ağrı kesici ve antioksidan özelliği vardır. Kan temizleyici özelliği sayesinde MS hastalığının tedavisinde oldukça fazla ve etkin olarak kullanılmaktadır.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar