Ender Saraç’tan Göbek Eriten Spor Hareketleri

Paylaş
 

Ender Saraç’tan Göbek Eriten Spor Hareketleri

Yağların Erimesi İçin Mekik Hareketleri

Dizlerimiz yapışık ve ayaklarımız birbirine paralel biçimde tabanları yere bakarken iki elimizi enseye katıp hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyıncaya kadar sabah ve akşam 50 defa bu hareketi yapınız. Yapacağınız bu hareketler bilhassa karın kısmındaki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu hareketlendirerek yağların yanmasına faydalı olur.

 

Göbek eritmek İçin Sopalı Hareket

Uygun büyüklükte ve uzunlukta bir sopayı ense kökümüze katıp iki elimizi sopanın üzerine geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam bir şekilde basarak hızlı bir biçimde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir biçimde döndürerek birkaç dakika süresince bu hareketi yapmaya devam ediyoruz. Yapacağınız bu hareket karnın yan bölümlerindeki kasları şekillendirir ve göbeğinizi eritir.

Bel Kasları İçin Mekik

Sağ veya sol kolumuzu, bükmüş olduğumuz karşı tarafımızdaki dizimize doğru usulca, sık sık ve hızlı hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu mekik hareketini de birkaç dakika boyunca dayanabildiğimiz kadar yapmaya devam ediyoruz. Ardından diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Yapacağınız bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için faydalıdır.

Sopalı hareket:
Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.
Bel kasları için çapraz mekik çekme hareketi:
Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar