Düz Bir Karın İçin En İyi 5 Çiğ Gıda

Paylaş
 

Soğan vücut metabolizmasını hızlandırır ve kan şekerini düşürür. Soğanı daima çiğ olarak yemelisiniz: pişirdiğinizde, yararlı enzimlerin %60 kadarını kaybedebilir.

Kilo vermek ve vücudunuzu şekle sokmak için muhtemelen çiğ beslenmenin faydalarını duymuşsunuzdur. Ancak “çiğ” gıdadan kastımız, pişmemiş et veya balık yemek değildir. Bu sözcüğün sizi korkutmasına izin vermeyin!

Beslenme uzmanlarına göre, günlük çiğ meyve ve sebze alımınızı arttırmak yalnızca daha fazla yağ yakmanıza değil aynı zamanda çeşitli hastalıkların önlenmesine ve hatta yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasına yardımcı oluyor.

İşte Düz Bir Karın İçin En İyi 5 Çiğ Gıda yemenin birçok faydası

Pişmiş haline göre çiğ olarak tüketildiğinde çok daha fazla yararı olan birçok gıda vardır. Çiğ gıdalar vitamin, mineral ve sindirim enzimi deposudur ve bütün bunlar sizin daha çok tok hissetmenize yardımcı olur.

Çiğ meyve ve sebzelerinizin nereden geldiğini bilmenin de çok önemli olduğunu unutmayın. Bu gıdalar toprakta yetişirken kimyasallar ve böcek ilaçlarıyla ne kadar az temas etmişlerse o kadar sağlıklıdır, o yüzden daima organik ürünleri tercih etmeye çalışın.

Peki en iyi çiğ gıdalar hangileri?

Brokoli ve su teresi

brokoli1

Brokoli ve su teresinin ne kadar sağlıklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki bu besinlerin çiğ yendiklerinde çok daha iyi olduğunu biliyor muydunuz? Bu iki sebze pişirildiğinde, kanserle savaşan ve sindirimi kolaylaştıran enzimlerini kaybediyorlar.

Çiğ yemek için, çok küçük parçalar halinde doğrayın, filizler ve diğer gıdalarla birleştirin. Brokoli ve su teresi sağlığınızı korumanız için harika gıdalar.

Kırmızı biber

kırmızı-biber

Bu yağsız gıda metabolizmanızı hızlandırmanız için idealdir. Çiğ tükettiğiniz zaman dolmalık kırmızı biberler daha sağlıklıdır. Kabızlıkla başa çıkmanıza yardımcı olurlar ve çiğ formlarında daha kolay sindirilirler. Hem de size daha çok vitamin ve antioksidan sağlarlar. Salatanıza ince kırmızı biber dilimleri eklemeyi unutmayın.

Soğan

Soğan sever misiniz? Tariflerinize birçok şeyi tamamlayan o eşsiz tatlarıyla hoş bir tat katarlar. Ancak soğanı pişirdiğiniz zaman içinde bulunan sağlıklı mineral ve antioksidanların %60 kadarını kaybettiklerini biliyor muydunuz? Soğanları aşırı miktarda olmamak kaydıyla çiğ tüketmek en sağlıklısı.

Bu hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de kan şekerinizi düşürmenize yardımcı olan ve glukokinin olarak bilinen bir maddeden de faydalanacaksınız!

Yeşil elma

Reçelleri ve doğal içecekleri atlayın. En iyisi kabuğuyla birlikte çiğ yeşil elma yemek. Daha çok yağ yakmanın ve çok istediğiniz düz karnı elde etmenin en sağlıklı yollarından biri.

Sarımsak

Beslenmenize bolca pirinç veya et dahil ettiğiniz zaman, genelde sarımsak da kullanırsınız. Sarımsak yemeğinize tat ve baharat ekler. Ancak çiğ sarımsak yediğiniz zaman çok daha fazla fayda elde edersiniz. Bunun sebebine gelince, sarımsağı pişirdiğinizde vücutta doğal antibiyotik ve detoks maddesi görevi gören bir bileşen olan allicin sıvısı kaybolur. O zaman gününüze neden bir bardak su ve bir diş çiğ sarımsak ile başlamıyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar