Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır

Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır
Paylaş
 

Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır

Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılırEv yapımı sivrisinek kovucu doğal yöntem. Yazın başımıza bela olan sivrisinekler için harika bir karışım var. Geceleri sürekli başınızda dolaşan ve sizi uyutmayan sivrisinekler için doğal sinek kovucu.

Genellikle geceleri uykuları sabote eden sivrisinekler vücut ısısına ve gece uyurken çıkan karbondioksite gelir. Bu nedenle genellikle vızıltıları kulağımızın dibinde biter. Erkek sivrisinekler ısırmaz, dişi sivrisinekler kan depolar.

Piyasada pek çok sinek kovucu sprey ve tablet var fakat bunlar vücuda zararlı kimyasallar içeriyor. Kimisini direkt vücudumuza sürüyoruz kimisini de fişe takıyoruz kokusunu odamızda soluyoruz. Bunların hiç birini kullanmayın çünkü size vereceğimiz tarif sorununuza çözüm olacak.

Sivrisinek kovucu mum için gerekli malzemeler: 1 adet ince dilimlenmiş limon, 1 adet dilimlenmiş misket limonu, 2 adet orta boy kavanoz, 10 damla uçucu okaliptüs yağı, 10 damla citronella yağı (Limon Otu Yağı), 4 dal biberiye yaprağı (isteğe bağlı). Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim.

Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır:  Kavanozlara aynı miktarda limon dilimlerinden, mistek limonu dilimlerinden ekleyin ve içlerine su ekleyin. Üzerlerine yağları ekleyin ve en üstüne de süs olarak satılan mumlardan ekleyin. Akşam yattığınızda mumu yakmanız sivrisinekleri odanızdan kovmak için yeterli gelecektir. Aralıksız ve sivri sineksiz bir gece sizi bekliyorJ

Sivrisinekler için alternatif yöntemler de var.

Bunlardan birisi Sivrisinekler için lavanta ve biberiye: Karanfil, okaliptüs, nane, lavanta, biberiye gibi bitkilerin yağlarını bir bardak suyun içine 1-2 damla koyarak sivrisinekleri kovma yöntemi.

Ayrıca sivrisineklerden korunmak için basit önlemler de alabilirisiniz.

Yaz günlerinde giyeceğiniz koyu renkli kıyafetler onlar için tam anlamıyla bir barınaktır. Açık renkli kıyafetler giymeye özen gösterin.

Terli nemli bölgeler sivrisineklerin özellikle tercih ettiği bölgelerdir. Sık sık duş alın.

Bahçe ve balkonunuzda sodyum lambaları bulundurun. Sivrisineklerin daha az gelmesini ve elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayrıca camlarınıza sineklik taktırmak en kolay ve pratik çözümlerden biri olacaktır.

Çay ağacı yağı, okaliptüs ve nane yağı ısırılan bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı birkaç saniye içinde alacaktır ve o bölgeyi hızlı bir şekilde onaracaktır.

Saf vanilya da sineklerden korunma olarak kullanılabilecek yöntemlerden birisi. Nabız noktalarına sürülen vanilya yağı bir anlamda sizi görünmez kılacak ve ısırıklardan kaçınmanızı sağlayacaktır.

Yeşil limonun üstüne yerleştireceğiniz karanfiller de sinekleri evinizden uzak tutmanıza yardımcı olacaktır.

Evinizin cam kenarlarına fesleğen ve lavanta saksıları yerleştirin. Fesleğen ve lavantanın sivrisinekleri kovucu doğal etkisi vardır.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar