Hindistan cevizi yağı neye iyi gelir

Paylaş
 

Hindistan cevizi yağı neye iyi gelir : İnsan vücudu için çok önemli olan vitamin, mineral ve karbonhidratlar içeren Hindistan cevizi yağı, saç sağlığını korumada da etkili oluyor. Herkes için önemli olan saç konusunda Hindistan cevizi yağı bir çok sorunu ortadan kaldırıyor. İşte Hindistan cevizi yağı faydaları…

Saçlarınız dökülüyorsa Hindistan cevizi yağı ile ada çayı yapraklarını birlikte kaynatın. Bu karışımı saç derinize doğrudan uygulayın. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ve bektaşi üzümünü kaynatıp saç diplerinize sürerseniz dökülmeyi engellersiniz. Saçların gürleşmesi için de Hindistan cevizi yağı ve lavanta yağını karıştırıp bir gece boyunca bekletmek gerekiyor. Sabah durulamak yeterli oluyor. Bu karışımı istediğiniz sonucu alana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Kepek sorunu yaşıyorsanız;
Hindistan cevizi yağı içerdiği yağ asitleri ile kepeklere karşı etkili olduğu söylenen birçok şampuandan daha etkilidir. Kepeklerden kurtulmak için önce Hindistan cevizi ve hint yağını ılık suyla karıştırın. Bu karışımı saç diplerine masaj yaparak yedirin. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ile susam yağını da aynı şekilde karıştırıp saçınızda 30 dakika bekletebilirsiniz. Sonrasında durulayıp yıkayın.

Zor taranan uzun saçlarda da Hindistan cevizi yağı etkili oluyor. Saçlara sürülecek az miktardaki yağ hem şekil vermeyi, hem de taranmasını kolaylaştırıyor. Bazı kişilerin özellikle kış aylarında kafa derilerinde oluşan yaralara da Hindistan cevizi yağı ilaç gibi geliyor. Bunun için yapılması gereken Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile saç derisine masaj yapmak. Ancak sorun ciddi ise mutlaka doktora gidilmeli.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar