Diş macununun şaşırtan kullanım alanları

Paylaş
 

Diş macununun şaşırtan kullanım alanları gerçekten de çok ilginç. Biz hep onu diş temizliği için kullandık. Banyodaki yeri hiç bir zaman değişmedi. Ama birazdan öğrenecekleriniz sayesinde diş macunun yeri değişebilir.

Dünyadaki hemen herkesin her gün kullandığı ürünlerden biri olan diş macunu sadece dişlerinizi temizlemeye yaramıyor. Evet biz onu sadece diş temizliği için kullandık ve benimsedik. Kimsenin aklına bile gelmezdi başka işlerde kullanılacağı. Ama kullanılıyor muş! Diş macununun şaşırtan kullanım alanları mevcut. İşte onlardan bir kaçını sizin için topladık…

Diş macununun şaşırtan kullanım alanları…
-Halınızdaki lekelere diş macunu dökün ve fırçalayın. Ardından ıslak bir havlu ile silin. Halının renk vermeyeceğini garantilemek için önce ufak bir bölümünde deneyin.

-Lekelenmiş metaller ve solmuş taşlarınıza ince bir tabaka halinde diş macunu sürün. İnce bir bez parçasıyla parlatın, bol su ile durulayın ve kurutun. Lekeler fazlaysa kalın bir tabaka halinde uygulayın ve 1 saat kadar bekletin.

-Takılarınız pırıl pırıl olacak. Ancak inci, turkuaz, bakalit ve yapay elmas gibi yumuşak yüzeyli maddeler üzerinde denemeyin. Aksi takdirde çizilmesine neden olabilir.

-Tırnaklarınızı diş macunu ile hafifçe fırçaladığınızda sarı lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Diş macunu tuz ile Siyah nokta temizleme

-Sürekli giydiğiniz sneaker tarzı lastik pabuçları diş macunu ile fırçalayabilirsiniz. Aynı işlemi beyaz deride de uygulayabilirsiniz. Öncelikle ufak bir bölümde denemeyi unutmayın!

-Koruyucu kullanmadığınız mobilyalardaki su lekelerini biraz diş macunu ve nemli bir bez ile çıkarabilirsiniz. Fazla bastırmadan hafif hareketlerle sildiğinizde lekelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

-Duvarlarınızdaki ufak delikleri diş macunu ile kapatabilirsiniz.

-Yeniden kullanmak istediğini içi kirli şişeleri diş macunu kullanarak fırçalayabilirsiniz

-Dalış gözlüklerinin içini diş macunu ile kaplayın ve ardından durulayın. Bu sayede buğulanmasını önleyecektir.

Umarım bu bilgiler biraz olsun hayatınızı kolaylaştırmaya yarar. Daha keşfedilmemiş o kadar pratik bilgi var ki. Neyse ki hızlı ilerleyen teknoloji sayesinde bilgiler çok geçmeden sizlere ulaşabiliyor. Hayatı daha güzel kılmak için biraz çalışmak ve çabalamak gerek.

Diş macunu ile ojeyi çıkartmak

Etiketler: Diş macununun şaşırtan kullanım alanları, diş macunu, pratik bilgi, yaşam, tırnak

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar