Yatmadan önce yapılırsa güzelliğinizi etkileyecek 9 alışkanlık

Paylaş
 

Her gün gün boyu güzel ve etkileyici kalmak istiyorsanız sizi çok iyi anlıyoruz. Çoğunlukla o kadar çok güzellik tavsiyesine maruz kalıyorsunuz ki; hangisini uygulamayı seçip hangisini seçmeyeceğinize karar vermekte zorlanıyorsunuzdur. Peki Yatmadan önce yapılırsa güzelliğinizi etkileyecek 9 alışkanlık nedir ?

Bu durumda ne mi yapabilirsiniz? Ya kamyonlar dolusu para akıtıp bir güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz ya da böyle bir makaleyle karşılaştığınızda ekrana yapışabilirsiniz. Çünkü bu yazı eğer uygularsanız güzelliğinizi hayal edemeyeceğiniz kadar arttıracak nihai güzellik alışkanlıkları içeriyor. Denemek için sabırsızlanıyorsunuz değil mi? Okumaya devam edin.

1. Lütfen Makyajsız Yatın

Bu gerçekten sizin için ciddi bir problem. Omuzlarında tonlarca yük olan çok meşgul bir bayan olabilirsiniz. Ama bir şeyi gerçekten anlamanız gerekiyor. Yüzünüzde makyaj varken uyumak ciddi cilt problemlerine davet çıkarır. Size bunun ardındaki bilimsel açıklamayı verelim. Siz uyurken cildiniz kendini tamir etmeye başlar. Gözenekler açılır ve dermatolojik bir yamalama gerçekleşir. Fakat yüzünüz kalın bir kozmetik tabakayla örtülü olduğundan bu durum gerçekleşmez ve yüzünüzde lekeler veya akneler oluşur.

makyaj-temizleme

2. Mutlaka El Kremi Kullanın

Güzel eller çekiciliğinizi katlayan bir faktördür. Inanmıyorsanız bunu mutlaka denemelisiniz. Geceleri yatağa gitmeden önce ellerinizi hafif bir sabun ve ılık suyla yıkayın. Yumuşak bir havlu yardımı ile kurulayın. Ardından el kremi uygulayın. Önemli olan kullandığınız kremin yoğun ve daha az yağlı olması. Bu sayede elleriniz gece boyunca nemli kalacak ve sabah kalktığınızda gördüğünüz değişimle ellerinize aşık olacaksınız. El kremi ayrıca cildinizdeki kuruluk ve sertliği azaltmakta da rol oynar. Gördüğünüz gibi el kremi kullanımı büyük bir gerekliliktir.

el-kremi-surun

3.  Mutlaka Tonik Kullanın

Yüzünüz sizin için neyse tonik de yüzünüz için odur. Neden mi? Çünkü tonik cildinizin doğal pH dengesini korumasına yardımcı olur. Bu sayede cildiniz bakteri ve diğer mikroorganizmalara karşı dayanıklı hale gelir ve pisliklerden arınır. Küçük bir pamuk parçasına az bir miktar tonik döküp yatmadan önce yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bize güvenin; ertesi sabah uyandığınızda o kadar tazelenmiş hissedeceksiniz ki kendinizi öpmek bile isteyebilirsiniz.

4. Mutlaka Göz Kremi Kullanın

Dünya üzerinde asla güzelliği azalmayacak bir şey varsa o da bir çift kadın gözüdür. Böyle bir zerafete önem vermek gerekir, değil mi? Uykuya gitmeden once mutlaka göz makyajınızı çıkarıp göz kremi uygulayın. Içeriğinde peptid gibi maddeler barındıran göz kremleri gözlerinizi nemlendirip hidrasyon sağlar. Ayrıca kırışıklıklar ve ince çizgileri de azaltır. Içinde antioksidan, kafein, peptid ve aydınlatıcı bulunan hafif bir göz kremi kullandığınızdan emin olmanız yeterlidir.

goz-kremi-surun

5. Saçlarınızı Toplayın

Saçlarınızı toplayarak uyumak size gerçekten çok iyi gelecek. Bu kesinlikle kişisel görüşümüz değil. Saçınızı topuz yapıp yattığınızda sabah kalktığınızda saçlarınızın dolaşmış olmasından endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca saçlarınızdaki yağ ve kir yüzünüze değerek akne oluşumu gibi durumlara sebep olabilir. Tabiki de bunun olmasını istemezsiniz, değil mi?

sacinizi-toplayin

6. Ayaklarınıza Vazelin Uygulayın

Ayaklarınız vücudunuzun asla vazgeçemeyeceğiniz organlarıdır. Ayaklarınız şüphesiz ki kişiliğinizin bir yansımasıdır ve onların kusursuz olduğundan emin olmalısınız. Yatmadan once ayaklarınızı yıkayın ve bir havlu yardımıyla yumuşakca kurulayın. Ardından vazelin sürerek yumuşaklığı ve güzelliği hissedebilirsiniz. Vazelin cildi kurumadan korumak için kullanılır.

ayaklara-vazelin-surun

7. Dişlerinizi Her Gece Fırçalayın

Güzellik yalnızca dıştan değil, içten de sağlanması gereken bir şeydir. Eğer nefesiniz kötü kokuyorsa isterseniz Jennifer Lawrance’dan moda tavsiyesi alın, yine de bir şey değişmeyecek. Bu yüzden her gece yatağa gitmeden dişlerinizi fırçalayın ve bunu akşam yemeğinden en az 30 dk sonra yaptığınızdan emin olun. Ayrıca diş ipi kullanın ve ağzınızı ılık suyla çalkalayın. Unutmamanız gereken bir nokta da diş ipini fırçalamadan önce yapmanızdır.

8. İpek Yastık Kılıfları Kullanın

Yastık kılıflarının bile güzelliğinizi etkileyebileceğine inanabiliyor musunuz? Inanmalısınız. Ve bunun 2 sebebi var. Birincisi ipek cildiniz için gerekli olan 18 amino asit ve doğal proteinler içerir. Ikinci olarak pamuklu yastık kılıflarının aksine ipek yastık kılıfları yüzünüzde yastık izi bırakmaz.

9. İyi Bir Gece Uykusu Çekin

Uykunun ne kadar gerekli olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeterli uyku uyumamanın göz altı torbalarına ve koyu halkalara sebep olacağından şüphe yoktur. Bu iki durum da bir kadının güzelliğini etkileyecek en önemli durumlardır. Bu yüzden her gece 7-8 saat uyuduğunuzdan emin olun. Ayrıca yatarken etrafınızdaki elektronik eşyaları kapattığınızdan emin olun. Cep telefonları ve televizyon yatak odanızda bulundurmamanız gereken eşyalardır. Ayrıca yatış pozisyonunun da önemli olduğunu ihmal etmeyin.Güzellik ancak düzenli bakım ile sağlanabilir. Yukarıdaki tavsiyeleri her gece alışkanlık haline getirirseniz, her sabah daha güzel uyanacağınızdan emin olabilirsiniz. (makyajnasilyapilir.net)

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar