Gelin Göz Makyajı

Paylaş
 

Gelin Göz Makyajı nasıl olmalı, Gelin Göz Makyajı yaparken nelere dikkat edilmeli, Gelin Göz Makyajı nasıl yaptırılmalı…. yüzlerce soru ve tek bir cevap var!
Bu haberde sizlere gelin göz makyajının incelikleri hakkında ip uçları vereceğim.

Göz makyajında ;
1- Başlamadan önce kesinlikle göz bazı kullanmalısınız. Göz bazı yapacağınız göz makyajının daha uzun süre kalmasını sağlar. Ayrıca göz makyajının akmasına veya uçmasına engel olur.
2- Göz makyajındaki far renklerini belirlerken gelinliğin rengini ön planda tutun. Yani kırık beyaz ve mat beyaz gelinlik artık hangisini tercih ettiyseniz makyözünüz buna uygun tonlarda renk kontrası yapmalı.  Riske atmak istemiyorsanız da banko Göz makyajına başvurun. Yani smokey eyes.
Dumanlı siyah göz makyajı tüm gelinler ve gelinlikler tarzlarında kurtarıcı makyajdır.
3- Göz makyajından sonra kesinlikle Eyeliner kullanın. Kuyruklu bir eyeliner istemiyorsanız bile dipliner şeklinde bir uygulama göz bütünlüğünüzü sağlayacaktır.
4- Takma Kirpik olamadan gelin makyajı olmaz. Özellikle fotoğraflarda iyi görünmek ve gözlerinizin ön planda olmasını istiyorsanız Takma Kirpik şart.
5- Takma Kirpik den önce genelde unutulan bir detay daha var. O da kendi kirpiklerinizin rimellenmesi.
Genelde çoğu Makyöz önce kirpiği takar sonra rimel kullanır. Yalnız altta kalan kendi kirpikleriniz arasında fark görünür.  Buna engel olmak için takma kirpik den önce çok az da olsa kendi Kirpiklerinizi Rimellemeyi unutmayın.
6- Işıltılar. Çok iyi bir detay. Orta yaş  civarında Gelinler özellikle sizler için belirtiyorum . Daha ışıl ışıl görünen gözler yaşı geriye atacak ve bakışlarınıza canlılık kazandıracaktır.
7- Göz makyajınız bittikten sonra kesinlikle makyaj sabitleyici kullanın.

Şimdilik bu kadar.

Aşağıda Gelinler için küçük bir videom var. İzlemeyi unutmayın …

Gelin Göz Makyajı örneği ve adım adım yapılışı

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar