Hamileyken aft ve uçuk ilacı kullananlar DİKKAT!

Paylaş
 

Hamileyken aft ve uçuk ilacı kullananlar DİKKAT! : anne adayları, hamileyken aft veya uçuk çıkarıyorsanız ilaç almaktan sakının. Hamileyken kullanılan uçuk ve aft ilaçlarının düşük yapmaya neden olduğu belirtildi.

Danimarkalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre; hamilelikte alınan aft ve uçuk ilaçları bebek için büyük tehlike arz ediyor. 17 yıllık doğum verilerini inceleyen araştırmacılar, bu ilaçların hamilelikte yüzde 50 oranında düşüğe neden olduğunu açıkladı.

HAMİLELİĞİN 6. AYINDAN SONRA ETKİLİYOR

1 milyon 400 bin kadın üzerinde yapılan bu araştırmada ilaçların özellikle hamileliğin altıncı ayından sonra düşüğe daha çok neden olduğu saptandı.

Kapsamlı çalışmada hamilelerin yüzde 10’unun çocuğunu kaybettiği de tespit edildi. Araştırmacılar “Bu çalışmada bizim amacımız ilaçların zararlarını ortaya koymak değildi. Ancak şunu gördük ki hamilelikte alınan bu ilaçlar başka bir etkileşime geçip anne adayları için büyük sorunlar yaratabiliyor” diye konuştu.

Uçuk Tedavisinde En Etkili Yöntem: “Sarımsak!”

Dudaktaki uçuk nasıl geçer? 

Eğer uçuk çıkardıysanız ve ilaç kullanarak bağışıklık sisteminizi zayıflatmak istemiyorsanız ki virüs ilaçlara da zamanla direnç kazanarak bir süre sonra etkilenmemeye başlayacaktır. Bu durumlar da kullanabileceğiniz hem hiç bir zararı olmayan hem de her zaman etkisini koruyan yöntemler vardır.

Uçuğun üstüne buz koyun ve ara ara bunu yineleyin. Bu uçuğun ağrısını azaltmada ve etkisini zayıflatmada yardımcı olur.

Doğal antiviral içerikli olan ve ilaçlarla hemen hemen aynı etkiyi göstererek uçuk tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan bir diğer yol ise “Sarımsak” kullanmaktır.

Sarımsak ile uçuk üstüne fazla bastırmadan masaj yapın ve suyunun her yere dağıldığından emin olun. Bunu sık sık uygulayın ve uçuğunuzun iyileşmeye başladığını göreceksiniz.

Tabii ki bu da hemen tedavi gerçekleştirmeyecek; fakat etkili olacaktır. Sonuçta mucize değil. Hastalıklarda doğanın bize verdiği hediyeleri kullanmakta fayda var. Sonuçta ilaçlar da bu maddelerden yapılıyor.

Uçuk tedavisi için ayrıca kullanılabilecek doğal yöntemler bulunmaktadır. Aynı sarımsak gibi bazı bir kaç bitki de uçuk tedavisinde ve ağrısının azaltılmasında etkili olmaktadır.

Burada asıl önemli olan nokta doğal beslenmektir. Yani hayat boyu doğal beslenmek sadece uçuk değil bir çok hastalığın önlenmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlü olmasında çok önemli bir rol oynar.

Sarımsakla sivilceler nasıl yok edilir haberi için tıklayın

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar